USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50
Втрати орків: 4 9 5 0 7 0 (+1380)
USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50

Тимошенко: Е-кабінет має бути добровільним, не всі мають пристрої, щоб користуватись ним

Нардепка наголосила, що потрібно мобілізувати людей, які готові служити
Юлія Тимошенко
Фото Прядко Денис / Уніан
Джерело: Уніан

Багато людей не мають пристроїв для того, щоб зареєструвати електронний кабінет військовозобов'язаного. Про це заявила голова партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко в ефірі UWN.

"Уявіть, наприклад обов'язково вводять для чоловіків від 18 до 60 років відкрити електронний кабінет. Якщо не відкрив електронний кабінет вже наступає відповідальність. В мене запитання: по-перше, скільки людей мають електронні пристрої для того, щоб відкрити електронний кабінет? Зараз настільки збідніли люди, що в них може просто не бути ні того мобільного телефону, з якого можна відкрити електронний кабінет, ні комп'ютера, ні планшета, нічого. З чого вони відкриють електронний кабінет? Вони вже апріорі будуть злочинцями", – сказала вона.

Тимошенко наголосила, що навіть якщо люди мають електронні пристрої, то дуже мало є людей, які коли-небудь у своєму житті відкривали електронні кабінети.

"Так, є ті хто можуть, але є ті, хто не можуть. За що їх карати? Останнє – це електронна повістка, тобі прийшла електронна повістка і ти вже зобов'язаний протягом п'яти діб з'явитися. Якщо ти не з'явився – можливо, ти за кордоном, можливо, ти ще десь, але ти не з'явився – це тюрма. Розумієте, що не можна з таким підходом це робити, я за те, що був електронний кабінет добровільно, якщо людина хоче не прийти у військкомат, а зареєструватися через електронний кабінет, будь ласка, але повістку треба вручити людині. Людина мусить отримати повістку і знати, що це є", – додала нардепка.

Вона вважає, що дійсно мобілізація потрібна, але тих людей, які готові служити, які мотивовані і які вміють це робити або готові навчитися.

Також Тимошенко в ефірі UWN наголосила, що в українців має бути не лише фінансова мотивація воювати, а і моральна. Треба, щоб вся країна бачила, що всі в однакових умовах борються за Україну, що всі в однакових умовах жертовність свою віддають за Україну.

Нагадаємо

7 лютого Верховна Рада ухвалила у першому читанні урядовий законопроєкт №10449 про мобілізацію.

Проєкт закону передбачає удосконалення процедури військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів та зміну призовного віку з 27 до 25 років.

Встановлюються підстави для звільнення з військової служби військовослужбовцям у разі безперервної служби під час дії воєнного стану протягом 36 місяців. Звільнення таких військовослужбовців визначатиметься строками відповідно до рішення Ставки Верховного головнокомандувача.

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

  • які проходили військову службу під час дії правового режиму воєнного стану та були звільненні зі служби у запас у зв’язку із закінченням строку військової служби – протягом двох років з дня звільнення з військової служби. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою;
  • з числа громадян, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону. Такі особи можуть бути призвані на військову службу за їх згодою;
  • з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану, – протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби.

Виключається з переліку висновків військово-лікарських комісій висновок про обмежену придатність до військової служби.

Детальніше читайте тут.

Читайте також:
Кожне рішення Заходу про допомогу ухвалюється з запізненням на рік, - Зеленський Кожне рішення Заходу про допомогу ухвалюється з запізненням на рік, - Зеленський
Росія розпочала пропагандистську кампанію серед німецькомовних і закликає воювати в Україні Росія розпочала пропагандистську кампанію серед німецькомовних і закликає воювати в Україні
Націоналізація Націоналізація "покинутого" житла на ТОТ України: РФ хоче вкрасти понад 13 тисяч домівок
Направлення на ВЛК можуть з'явитись в додатку Направлення на ВЛК можуть з'явитись в додатку "Резерв+"