USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65
Втрати орків: 5 7 0 1 2 0 (+1140)
USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65

Цифровізація української армії у 10 разів допоможе досягти технологічної переваги над ворогом

У Міноборони вважають, що цифровізація – це вже не тренд, а вимога суспільства
ЗСУ телефон
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Цифровізація армії може допомогти Україні досягти технологічної переваги над ворогом у співвідношенні 10:1. Про це сказала під час конференції "‎Міноборони і партнерство з громадськістю: співпраця, досягнення, виклики" заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко.

За словами посадовиці, підвищення ефективності мобілізації вдалося досягти, зокрема, й цифровізацією розвитку Збройних сил України.

"Цифровізація армії може допомогти нам досягти технологічної переваги над ворогом 10:1. Завдяки застосунку "Резерв+", яким скористалися понад 1 млн 400 тис. громадян, побачили, що цифровізація – це вже не тренд, а вимога суспільства", – заявила Черногоренко.

І додала, що далі на черзі – запуск застосунку для військових "Армія+", який спростить бюрократичні процеси у війську.

Дієвість "Резер+"

Так, оновити дані, згідно з новим законом про мобілізацію, можна через застосунок "Резерв+". Він надає можливість оперативного оновлення даних і доступу до інформації в реєстрі "Оберіг" та став доступним для скачування на смартфонах через App Store і Google Play Market з 18 травня.

Технічна команда працює 24/7, виправляє всі помилки та реагує на зауваження.

Крім того, в застосунку "Резерв+" з'явиться QR-код. Новація буде доступною з 18 червня, повідомляв речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін.

За його словами, це остаточно прирівняє інформацію з електронного реєстру "Оберіг" до паперового військово-облікового документа.

Лазуткін також нагадав, що близько 1,6 млн військовозобов'язаних українців оновили військово-облікові дані в межах набуття чинності закону про мобілізацію.

А заступник очільника мобілізаційного відділу ТЦК Солом’янського району Києва підполковник Павло Литвин роз’яснив, як сервіс "Оберіг" допомагатиме шукати ухилянтів. Сервіс збирає інформацію з різних реєстрів, зокрема про платників податків. За цими даними військкомат потім може шукати роботодавців, у яких працюють військовозобов’язані, яких розшукують. І тоді роботодавець мусить організувати прибуття цієї людини до військкомату.

Тим часом питання електронних повісток обговорювали під час роботи над новим законопроєктом про мобілізацію. Кінцева позиція – електронних повісток через електронні кабінети не буде, заявляв член комітету Верховної Ради з нацбезпеки і нардеп Федір Веніславський.

Читайте також:
Російські загарбники просунулися поблизу Сіверська, Авдіївки та Донецька Російські загарбники просунулися поблизу Сіверська, Авдіївки та Донецька
Boeing і Boeing і "Антонов" підписали попередню угоду щодо виробництва безпілотників
Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США
Болгарія може передати Україні Болгарія може передати Україні "надлишкові" боєприпаси