
Культурний ландшафт Чернігова отримає статус Всесвітньої спадщини Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), а Чернігівську область відновлюватимуть спільно з експертами організації. Про це заявили на зустрічі заступниці міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Наталії Козловської, голови Чернігівської ОВА В’ячеслава Чауса з очільницею Бюро ЮНЕСКО в Україні К’ярою Бардескі.
Так, у фокусі уваги було комплексне відновлення Чернігівської області та співпраця з експертами ЮНЕСКО.
"Надзвичайно важливо, що в громадах дбайливо ставляться до збереження памʼяток історії та культури, про що свідчить активна співпраця з експертами ЮНЕСКО над внесенням культурного ландшафту Чернігова до Всесвітньої спадщини", – сказала Козловська.
Тож до номінації "Культурний ландшафт м. Чернігова" планують включити об’єкти Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній": Комплекс історичного середмістя, колишню міську земляну фортецю з усіма належними спорудами (територія Валу), Єлецьку гору з ансамблем Єлецького монастиря та курган "Чорна могила", Болдину гору з курганним могильником X ст. та комплексом Троїцько-Іллінського монастиря.
Що було раніше?
Україна разом із міжнародними партнерами готувала для історичного центру Чернігова статус Світової спадщини ЮНЕСКО. Про це розповів президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні.
"Дякую гендиректору ЮНЕСКО Одрі Азулє за її увагу до України, за зустрічі в Україні. Готуємо для історичного центру Чернігова статус Світової спадщини ЮНЕСКО. Такий самий статус, який нещодавно здобуто для історичного центру нашої Одеси", – заявив Зеленський.
Глава держави також наголосив, що Україна ніколи не буде країною руїн, хоч би як про це не мріяли в Кремлі. Їхні мрії не справджуються.
А заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури додала, що програми комплексного відновлення громад активно розробляють вже у 10 областях, ще у 5 – громади тільки розпочинають цей процес.
"Створення програм відновлення вкрай необхідне для перезапуску економіки в громадах, що постраждали від російської військової агресії, а отже – і повернення українців додому", – наголосила Наталія Козловська.