USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Світло вимикають у двох, трьох або чотирьох чергах одночасно. Як зрозуміти, чи буде у вас світло?

Графіки для кожного регіону та населеного пункту оновлює та має у відкритому доступі обленерго конкретної області
світло енергетики
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Останнім часом "Укренерго" обмежує постачання електроенергії за кількома чергами одночасно. Що це значить і як зрозуміти, чи буде у вас світло, якщо обмеження вводять для кількох черг? 

"Укренерго" пояснює, що черга – це група побутових споживачів та бізнесу, які споживають певну кількість мегават. Споживачі кожної області, яких можна відключати, поділені на 6 черг. Споживання в кожній області відрізняється за обсягами – різна кількість об’єктів критичної інфраструктури, промислових підприємств, які імпортують понад 80% обсягу свого споживання та не підлягають відключенню тощо. 

Скільки черг вимикати? Це вирішує диспетчерський центр "Укренерго", де знають скільки треба зекономити для компенсації дефіциту енергії в системі. Тривалість черги, яку чергу відключати саме зараз, визначають місцеві обленерго. 

Наприклад, 1 черга графіків – 4 години обмежень на добу, 2 черги – 8 годин обмежень, 3 черги – 12 годин обмежень, 4 черги – 16 годин обмежень.

Як саме протягом доби розподілити це навантаження, розраховують обленерго та формують відповідні графіки для кожного регіону.

Графіки для кожного регіону та населеного пункту оновлює та має у відкритому доступі обленерго конкретної області. 

Читайте також:
Ситуація в енергосистемі поліпшиться вже найближчим часом, - глава Міненерго Галущенко Ситуація в енергосистемі поліпшиться вже найближчим часом, - глава Міненерго Галущенко
"Укренерго" отримало грант від Євросоюзу на 100 млн євро
Дніпропетровщина та Житомирщина стали лідерами за кількістю порушень графіків відключення світла Дніпропетровщина та Житомирщина стали лідерами за кількістю порушень графіків відключення світла
Відключення світла у прифронтових зонах та біля кордону з РФ і Білоруссю скасовано Відключення світла у прифронтових зонах та біля кордону з РФ і Білоруссю скасовано