USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65
Втрати орків: 5 6 8 9 8 0 (+1220)
USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65

Світло фар за містом цілий рік: З 1 травня в Україні діятимуть нові зміни до ПДР

Раніше ця вимога діяла лише в осінньо-зимовий період – від 1 жовтня до 1 травня
Водій кермо авто

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

В Україні з 1 травня набувають чинності нові положення Правил дорожнього руху. Тепер ближнє світло фар за містом залишається обов’язковим і після 1 травня. Відповідні зміни до ПДР внесені в постанову Кабінету міністрів №1105 від 20 жовтня 2023 року.

Нині водії мають вмикати ближнє світло фар або денні ходові вогні за межами населених пунктів цілий рік.

Раніше ця вимога діяла лише в осінньо-зимовий період – від 1 жовтня до 1 травня.

Так, в умовах погіршеної видимості дозволяється вмикати й дальнє світло фар. Покарання за це порушення ПДР не змінилося – від 425 до 510 гривень.

Зміни внесли, щоб наблизити законодавство України до законодавства ЄС.

Що саме змінилося?

  • Тепер водії мають вмикати під час руху поза населеним пунктом денні ходові вогні цілий рік. В разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар. (Раніше це потрібно було робити із 1 жовтня по 1 травня і це правило діяло цілодобово.)
  • Також заборонено перевозити дітей зростом менш як 150 сантиметрів у транспортних засобах без використання дитячих утримуючих систем, які дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки. (Раніше автокрісло було обов'язковим для дітей, чий зріст нижче 145 см.)
  • Заборонено перевезення дітей на задньому сидінні мотоцикла та мопеда, крім ряду випадків. (Раніше діти старше 12 років або зростом понад 145 см могли так їздити.)
  • Також уточнено перелік дорожніх знаків, якими позначено спеціальні місця для стоянки на автомагістралях і дорогах для автомобілів.

Зауважимо, з 1 січня на українських дорогах додатково запрацювали ще 50 комплексів автоматичної фіксації правопорушень правил дорожнього руху. Загалом у країні, за словами першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції Олексія Білошицького, працюватимуть 265 камер. 

До речі, у 2023 році в Україні винесли понад 2,5 млн постанов в автоматичному режимі за перевищення швидкості

Читайте також:
Волонтер Владіміров під час війни збагатився кількома автомобілями преміум-класу та їздить на відпочинок за кордон, – розслідування Волонтер Владіміров під час війни збагатився кількома автомобілями преміум-класу та їздить на відпочинок за кордон, – розслідування
В Україні запроваджують електронні протоколи для фіксації порушення ПДР В Україні запроваджують електронні протоколи для фіксації порушення ПДР
Житель Рівненщини, який палив авто військових на замовлення РФ, отримав підозру Житель Рівненщини, який палив авто військових на замовлення РФ, отримав підозру
В Україні з'явиться 17 нових ділянок, де поліція перевірятиме швидкісний режим авто В Україні з'явиться 17 нових ділянок, де поліція перевірятиме швидкісний режим авто