USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 1 3 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

США вперше дозволили Ізраїлю продати систему ППО "Праща Давида"

Це перший продаж цієї системи за кордон
ППО
ППО "Праща Давида"
Джерело: Jerusalem post

США дозволили Ізраїлю продати Фінляндії систему протиракетної оборони "Праща Давида". Про це повідомляє видання The Times of Israel.

Деталі

Фінляндія одразу після свого вступу до НАТО у квітні цього року висловила бажання купити цю систему. Однак цей крок потребував схвалення Сполучених Штатів, які спільно з Ізраїлем розробили "Пращу Давида".

Це перший продаж системи за кордон. Сума угоди становить близько 316 мільйонів євро (345 мільйонів доларів).

Про "Пращу Давида"

"Праща Давида" здатна перехоплювати ракети на відстані 40–300 кілометрів (25–185 миль).

Система також відома в Ізраїлі як "Чарівна паличка". Вона діє в країні з 2017 року та становить середній рівень ізраїльської багаторівневої протиракетної оборони, яка також включала "Залізний купол" малої дальності та найвищий рівень "Стріла 2" і "Стріла".

Ці три системи призначені для ураження балістичних ракет великої дальності.

Зазначимо, що Ізраїль провів перший успішний бойовий пуск системи навесні цього року під час контртерористичної операції "Щит і стріла".

Нагадаємо, 7 квітня Збройні сили Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявили, що завдали ударів по двох підприємствах із виробництва зброї, які належать палестинському угрупованню ХАМАС, після чого країну обстріляли найпотужнішим обстрілом із Лівану з часів війни 2006 року.

Військові Ізраїлю 12 травня знищили чергового лідера терористичного угрупування "Ісламський джихад" Аєда Альхусені.

Читайте також:
Фінляндія забороняє в'їзд в країну автомобілям із російськими номерами Фінляндія забороняє в'їзд в країну автомобілям із російськими номерами
Росія вперше за багато років почала облаштовувати військові бази на кордоні з Фінляндією, – ЗМІ Росія вперше за багато років почала облаштовувати військові бази на кордоні з Фінляндією, – ЗМІ
Атаки на Київ мають бути демонстративними, аби потім це мелькало по російському ТБ, – Подорожній Атаки на Київ мають бути демонстративними, аби потім це мелькало по російському ТБ, – Подорожній
Ізраїль побудує стіну на кордоні з Йорданією Ізраїль побудує стіну на кордоні з Йорданією