USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40

Співробітники Російського Червоного Хреста могли знущатися з українських полонених у колонії, – розслідування

У МКЧХ заперечують можливість такого випадку
Колонія, в'язниця, тюрма РФ, Росії

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Співробітники російського відділення Червоного хреста могли знущатися з українських військовополонених у колоніях, розміщених у тому числі й на окупованих територіях України. Про це пише видання "Медуза".

Журналісти навели приклад українського військовополоненого Ореста Грицюка, який із жовтня 2022 року до квітня 2023-го перебував у колонії в Горлівці Донецької області. За його словами, "російські представники Червоного Хреста" відвідали колонію навесні 2023 року.

Грицюк розповів, що двоє осіб, яких старший зміни назвав "представниками Червоного Хреста", були присутні під час приймання їжі.

"Часу на їжу дають дуже мало, і я сам ненавидів себе за те, як я їм… Ми були змушені їсти дуже швидко, причому дуже гарячу їжу. Все летить на всі боки. І ось ці двоє у цивільному ходять між столами, а один із них примовляє: "Ох, як добре їдять, як свині, українські свині. Ну їжте, їжте, Росія любить і піклується про вас", – розповів він.

Після харчування полонених повели на плац і змусили хором співати радянські військові пісні, згадує Грицюк.

"Мужик, який в їдальні називав нас свинями, дістав телефон, знімав на камеру військовополонених, що маршували, підходив до них, щось кричав на вухо і тряс кулаком над головою, плескав полонених по спині і плечах так, що тих гойдало. Камеру він спрямовував на себе та демонстрував жест перемоги, просто насолоджувався, для нього це була вистава… У цих двох був повний карт-бланш на те, щоб ходити їдальнею, перебувати на плацу, замовляти пісні… вони там почувалися комфортно, по кайфу", – розповів колишній військовополонений.

У Міжнародному комітеті Червоного Хреста (МКЧХ) вважають, що Орест Грицюк неправильно ідентифікував згаданих ним осіб як представників Червоного Хреста. Представник МКЧХ в Україні Ашіль Деспре заявив: у МКЧХ ніколи не говорили про те, що колонію з українськими полоненими відвідували саме співробітники Російського Червоного Хреста.

На запитання, хто ще міг приїхати в колонію, представившись Червоним Хрестом, говорити російською та ображати українських військовополонених, Деспре відповів, що "не знає, хто ці люди" і що в нього "немає підстав вважати, що до цього причетний Російський Червоний Хрест".

Директорка регіонального управління оперативної діяльності МКЧХ в Європі та Центральній Азії Аріана Бауер запевнила, що на українських територіях "немає співробітників Російського Червоного Хреста".

"Про роботу на анексованих територіях сама організація вважає за краще мовчати і, можливо, навіть використовує для цього своєрідні проксі-організації. Втім, вони також діють під брендом Червоного Хреста", – зазначають автори.

За словами Аріани Бауер, міжнародна організація продовжує переговори з російською владою про формат роботи у РФ. На пряме запитання журналістів, чи розуміють у Міжнародному комітеті Червоного Хреста, що відкрито прокремлівські організації можуть повністю витіснити МКЧХ із Росії та з окупованих нею територій України, Бауер відповіла негативно.

Раніше ми повідомляли, що росіяни знову розстріляли двох українських військовополонених. Це сталося у смузі відповідальності ОСУВ "Хортиця".

Читайте також:
Росія має сплатити Україні 486 млрд доларів за завдані збитки: Заява G7 Росія має сплатити Україні 486 млрд доларів за завдані збитки: Заява G7
Мета – завадити Саміту миру: МЗС відреагувало на заяву Путіна щодо переговорів Мета – завадити Саміту миру: МЗС відреагувало на заяву Путіна щодо переговорів
РФ вербувала підлітків, щоб ті палили авто військових в Україні: Наймолодшому – 13 років РФ вербувала підлітків, щоб ті палили авто військових в Україні: Наймолодшому – 13 років
Росія готує провокації у Молдові Росія готує провокації у Молдові