USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Сі Цзіньпін підтримав "мирний план" країн Африки

План Китаю передбачає переговори під час окупації територій України
Сі Цзіньпін
Джерело: DW

Очільник Китаю Сі Цзіньпін заявив, що його країна підтримує "мирну ініціативу" шести країн Африки. Про це він повідомив під час розмови з президентом Південної Африки Сирілом Рамафосою, передає CGTN.

"Китайська сторона сподівається, що всі миролюбні країни світу, які відстоюють справедливість, почують свій раціональний голос на підтримку мирних переговорів", – сказав Сі.

Рамафоса ж сказав, що ПАР підтримує "мирний план" Китаю щодо війни РФ проти України та висловив сподівання на переговори України та Росії.

"Мирний план" Африки

Лідери шести африканських країн хочуть запропонувати Україні почати переговори з Росією. Йдеться про "мирні перемовини" навіть за умови, що окупаційні війська не залишать українську територію. Заяву адміністрації президента ПАР Сиріла Рамафоси цитував Reuters.

"Шість африканських лідерів запропонують, щоб Україна погодилася розпочати мирні переговори з Росією, навіть якщо російські війська залишаються на її території", – йдеться в заяві.

Повідомляється, що таку ідею просуватимуть шість африканських лідерів, які на початку червня мають намір відвідати Україну на початку червня.

"По-перше, йдеться про припинення бойових дій. По-друге, це основа для тривалого миру", – сказав прессекретар Рамафоси Вінсент Магвенья.

Позиція України

Українське військово-політичне керівництво неодноразово заявляло, що переговорів із Росією чи припинення вогню не може бути без повного виведення російських окупантів із території України, а також воєнної поразки Москви.
Читайте також:
Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів
"Остання двіжуха": Історія двох братів, яких назавжди розлучила війна
Китай запустив першу у світі АЕС четвертого покоління Китай запустив першу у світі АЕС четвертого покоління
Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних