USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 6 3 1 0 (+1160)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

Що планують окупанти після захоплення Авдіївки: Прогноз британської розвідки

Українські війська відійшли на оборонні позиції на захід від Авдіївки
Авдіївка
Джерело: АрміяInform

Після окупації Авдіївки на Донеччині російські загарбники, ймовірно, намагатимуться наступати західніше від міста, але їм навряд чи вистачить для цього боєздатності. Про це йдеться у звіті Міністерства оборони Великої Британії.

Розвідники нагадали, що минулого тижня рашисти взяли під свій контроль Авдіївку, а також коксохімічний завод, розташований на північ від міста.

Загалом місто було об'єктом запеклих боїв із жовтня 2023 року, а перебуває на лінії фронту з 2014-го.

У звіті зазначається, що українські війська відійшли на оборонні позиції на захід від Авдіївки.

Проте аналітики припускають, що російським військам не вистачає боєздатності, щоб негайно використати захоплення Авдіївки, тож окупантам буде потрібний період відпочинку та передислокації.

"Найближчими тижнями Росія, ймовірно, прагнутиме поступово розширити свій територіальний контроль за межі Авдіївки", – йдеться в повідомленні.

Що відомо про Авдіївку Донецької області

Авдіївка – місто у Покровському районі Донецької області. Бої за Авдіївку точаться з 2014 року. Однак з початку повномасштабного вторгнення інтенсивність атак зросла, а саме місто стало однією із цілей ворога. 

До повномасштабного вторгнення в Авдіївці проживало близько 33-х тисяч людей. У жовтні минулого року керівник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш заявляв, шо в місті лишилося лише близько 1,5 тис. осіб. 

Нині через Авдіївку проходить лінія фронту.

Що відбувається у місті?

17 лютого головком Олександр Сирський повідомив, що командування ухвалило рішення відійти з Авдіївки для збереження життя українських воїнів. Захисники переходять до оборони на більш вигідних рубежах.

Наші воїни виконали свій обов'язок та зробили все можливе для знищення найкращих російських військових частин.

Бригадний генерал Тарнавський назвав це рішення єдиним правильним в умовах постійного наступу ворога і перевагою снарядів десять до одного. За його словами, оточення не допущено, українські воїни зайняли оборону на визначених рубежах. Детальніше про ситуацію читайте тут.

Читайте також:
Двосторонні зустрічі, низка гострих заяв і підсумкова декларація: У Швейцарії проходить другий день Саміту миру. Відео, фото Двосторонні зустрічі, низка гострих заяв і підсумкова декларація: У Швейцарії проходить другий день Саміту миру. Відео, фото
У бригаді У бригаді "Азов" офіційно підтвердили значне просування в Серебрянському лісництві
Путін навмисно виступив із заявою про переговори напередодні Саміту миру, щоб підірвати підтримку Заходу, - ISW Путін навмисно виступив із заявою про переговори напередодні Саміту миру, щоб підірвати підтримку Заходу, - ISW
За переїзд пропонують гроші: Як окупанти змушують викрадених українських дітей виїжджати до РФ За переїзд пропонують гроші: Як окупанти змушують викрадених українських дітей виїжджати до РФ