USD
НБУ
38.31
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95
Втрати орків: 4 1 9 0 2 0 (+1070)
USD
НБУ
38.31
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95

СБУ підірвала стратегічну залізницю в Росії, – ЗМІ

Рух поїздів паралізовано
СБУ влаштувала підрив на Байкало-Амурській магістралі в Бурятії
СБУ влаштувала підрив на Байкало-Амурській магістралі в Бурятії
Джерело: відкриті джерела

Сьогодні вночі стався вибух на Байкало-Амурській магістралі в Бурятії. Це була вдала операція СБУ, яка паралізувала єдиний серйозний шлях залізничного сполучення між РФ та Китаєм. Про це "РБК-Україна" поінформували власні джерела.

За даними джерел, сьогодні вночі стався вибух на Байкало-Амурській магістралі, а саме в Північномуйському тунелі ім. Бессолова, який знаходиться в Бурятії.

"Фактично це єдиний серйозний шлях залізничного сполучення між РФ та Китаєм. І наразі цей шлях, який Росія використовує у тому числі й для військових постачання, паралізовано", – повідомили співрозмовники.

Як зазначають джерела, підрив – чергова успішна спецоперація Служби безпеки України.

За даними видання, під час руху вантажного поїзда спрацювали чотири вибухових пристрої. Зараз на місці працює ФСБ, залізничники безуспішно намагаються мінімізувати наслідки спецоперації.

Що каже розвідка

Головне управління розвідки Міністерства оборони України інформує, що на території держави-агресора Росії частішають збої в роботі залізниці.

"Серйозні ускладнення логістики через затримку поїздів на території у РФ спричинені виведенням з ладу залізничних релейних шаф", – зазначають там.

Так, в останні дні листопада 2023 року на важливих ділянках російської залізниці у Московській області згоріли два об’єкти:

  • релейна шафа поблизу населеного пункту Лазєнкі Новопєрєдєлкінского району;
  • релейна шафа поблизу населеного пункту Артєм’єво міського округу Домодєдово.

"Внаслідок спеціального заходу, реалізованого спільно з рухом опору, рух поїздів на вказаних ділянках було паралізовано. Вогонь, хаос і параліч на російській залізниці – ще один наслідок російської злочинної війни проти України", – кажуть у розвідці.

Нагадаємо

Зазначимо, що українські партизани вже давно підривають колії на окупованих територіях та в Росії. Через це вагони окупантів сходять з рейок.

Крім цього, партизани зруйнували залізничну колію, якою на Росію з окупованих громад Запорізької області вивозили корисні копалини для металургійного виробництва, а також сільськогосподарську продукцію.

Це призвело до того, що машиністи тепловозів відмовляються виходити на роботу, що у значній мірі паралізує спроможності окупантів використовувати залізницю у забезпеченні власних потреб.

Читайте також:
СБУ завершила слідство у справі екснардепа Мураєва: Йому загрожує до 15 років в'язниці СБУ завершила слідство у справі екснардепа Мураєва: Йому загрожує до 15 років в'язниці
Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт двох російських командувачів – дальньої авіації та флоту Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт двох російських командувачів – дальньої авіації та флоту
Комітет рекомендував Раді заборонити УПЦ (МП) в Україні Комітет рекомендував Раді заборонити УПЦ (МП) в Україні
Атака України на Mail.ru: Росія пересилає через пошту військову документацію, – експерт Атака України на Mail.ru: Росія пересилає через пошту військову документацію, – експерт