USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45
Втрати орків: 4 9 2 2 9 0 (+1210)
USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45

Розтратили понад 3,5 млн гривень "бойових" виплат для військових. На Донеччині ДБР викрило учасників організованої групи

Організатори оборудки розробили злочинну схему для отримання частини з нарахованих "бойових" доплат військовим свого підрозділу
ДБР
Джерело: ДБР

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру командиру однієї з військових частин Донеччини та чотирьом його підлеглим, які протиправно нараховували та виплачували "бойові" військовим підрозділу, які де-факто не несли службу на передовій. Сума завданих державі збитків становить понад 3,5 млн гривень.

Організатори оборудки розробили злочинну схему для отримання частини з нарахованих "бойових" доплат військовим свого підрозділу. Підозрювані включили у списки для виплат 10 військовослужбовців частини, які фактично не брали безпосередню участь у бойових діях та перебували за межами Донецької області.

Протягом шести місяців цим військовослужбовцям у різний період безпідставно нараховувалось по 100 тисяч гривень. Частину коштів – начебто як благодійну допомогу для свого підрозділу – вони перераховували на вказаний командуванням картковий рахунок.

"У період з березня по вересень сума завданих державі збитків становила майже 3,5 млн гривень. Працівники ДБР викрили злочинну схему, провели почеркознавчу, економічну та військову експертизи", – повідомляє Державне бюро розслідувань.

Командир військової частини та троє його підлеглих підозрюються у розтраті та заволодінні чужим майном, вчинених організованою групою шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).

Ще одна учасниця злочинної схеми підозрюється у розтраті та заволодінні чужим майном, вчиненим організованою групою шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України)

Санкції статей передбачають позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна. Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону. 

У січні цього року начальнику штабу однієї з військових частин Миколаївщини, який безпідставно виплатив підлеглим майже один мільйон гривень з держбюджету, повідомили про підозру. Раніше на Миколаївщині командир однієї з військових частин безпідставно нараховував виплати підлеглим, які самовільно залишили місце служби. Через його дії держава зазнала збитків на понад 4 мільйони гривень. 

Теги: ДБР
Читайте також:
Бізнесмен Жеваго отримав нову підозру Бізнесмен Жеваго отримав нову підозру
Напад на поліцейських на Вінниччині: Зловмисникам допомагали інші військові Напад на поліцейських на Вінниччині: Зловмисникам допомагали інші військові
Загинули військові і травмувались рятувальники: В ДБР встановлюють обставини вибухів на парковці у Миколаєві Загинули військові і травмувались рятувальники: В ДБР встановлюють обставини вибухів на парковці у Миколаєві
Військовим, які розстріляли патрульного на Вінниччині, оголосили про підозру у посяганні на життя правоохоронця, а також у дезертирстві Військовим, які розстріляли патрульного на Вінниччині, оголосили про підозру у посяганні на життя правоохоронця, а також у дезертирстві