USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 5 6 4 0 (+960)
USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90

Російські спецслужби вербували українських підлітків для антисемітизму

Провокатори намагалися розпалити ворожнечу у кількох областях
Антисемітизм СБУ_1
Джерело: СБУ

Російські спецслужби вербували українських підлітків для того, щоб вони розпалювали антисемітизм. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

У відомстві зазначили, що провокатори використовували юнаків "втемну". За рахунок вербування українських підлітків спецслужби РФ намагалися розпалити антисемітські настрої на Житомирщині, а також у Дніпрі, Львові та Вінниці.

Деталі

До складу групи входили 13–17-річні учні місцевих шкіл. Для їх дистанційного вербування спецслужби РФ створили молодіжний праворадикальний Телеграм-канал.

На цьому інтернет-ресурсі його російські адміністратори закликали українських підлітків до вчинення актів антисемітизму у їхніх населених пунктах.

Відповідно до задуму спецслужб РФ, підлітки повинні були наносити образливі написи на пам’ятних місцях та підривати там саморобні вибухові пристрої.

При цьому представники країни-агресора пропонували учасникам спільноти публікувати "фото- та відеозвіти" провокацій.

Отримані таким чином медіафайли російські спецслужби "розганяли" у закордонних ЗМІ як фейкові публікації для дискредитації України.

Житомирщина

Провокатори "завербували" 15-річного школяра з міста Радомишль, якого тривалий час психологічно "обробляли" через інтернет.

Окупанти вимагали від юнака нанести антисемітські написи на одному з меморіальних знаків на території області. Пізніше аналогічні провокативні зображення було виявлено на стінах декількох приватних будинків.

Дніпро, Львів та Вінниця

Там викрито четверо школярів місцевих закладів освіти. Представники російських спецслужб закликали їх до вчинення актів вандалізму на місцях пам’яті жертв Голокосту.

Під час обшуків за адресами проживання підлітків виявлено комп’ютери та мобільні телефони із фотографіями-звітами провокацій на користь РФ, а також компоненти для кустарного виготовлення вибухівки.

Наразі за всіма викритими фактами триває розслідування у межах кримінального провадження, розпочатого за трьома статтями Кримінального кодексу України:

ч. 2 ст. 297 (наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого);

ч. 1 ст. 300 (ввезення, виготовлення або розповсюдження товарів, які пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію);

ч. 1 ст. 436-1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів).

Нагадаємо, у Києві затримали трьох осіб, які належали до "розконсервованої" агентурно-бойової групи ФСБ. Вони мали намір підірвати об’єкти Генерального штабу ЗСУ та Міноборони України за допомогою спеціально обладнаних дронів.

Читайте також:
Сирський анонсував кадрові зміни серед командирів бригад та розповів про ситуацію на фронті Сирський анонсував кадрові зміни серед командирів бригад та розповів про ситуацію на фронті
Ворог атакував безпілотниками Одесу і Харківщину: Хронологія подій та наслідки Ворог атакував безпілотниками Одесу і Харківщину: Хронологія подій та наслідки
ЗСУ подекуди відновлюють втрачені позиції на Авдіївському напрямку, – Тарнавський ЗСУ подекуди відновлюють втрачені позиції на Авдіївському напрямку, – Тарнавський
Виробництво боєприпасів у РФ протягом року, імовірно, досягне піку через обмеженість виробничих потужностей, - британська розвідка Виробництво боєприпасів у РФ протягом року, імовірно, досягне піку через обмеженість виробничих потужностей, - британська розвідка