USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

Російські олігархи вивели з Європи мінімум 50 мільярдів доларів, – Bloomberg

На мільярдерів тиснуть як санкції, так і Кремль
гроші Росія санкції
Джерело: відкриті джерела

Російські олігархи вивели з Європи десятки мільярдів доларів своїх активів. Це сталося через міжнародні санкції з одного боку та тиском президента РФ Володимира Путіна – з іншого, пише Bloomberg.

Деталі

За даними видання, у серпні цього року акціонери компаній United Medical Group CY Plc та MD Medical Group Investments Plc, які належать російським бізнесменам Ігорю Шилову та Марку Курцеру, прийняли рішення перевести свої активи з Кіпру до Росії.

Тож це збільшить загальну вартість активів, що були переведені найбагатшими росіянами з лютого 2022 року, як мінімум до 50 млрд доларів.

"Цей крок руйнує багаторічну практику російських мільярдерів зберігати свої активи в Європі, використовуючи сприятливі для інвесторів правові системи, можливість отримувати дивіденди в іноземній валюті та низькі податки. Тепер у найбагатших росіян залишається дедалі менше місць, де можна розмістити своє багатство, оскільки багато хто перебуває під санкціями США, Великої Британії чи Європи", – йдеться у публікації.

Новини за темою: Євросоюз на пів року продовжив санкції проти РФ за порушення територіальної цілісності України

При цьому низка бізнесменів вважає, що "Росія зараз здається меншим злом, ніж закордон".

Видання наголошує, що передача активів, зареєстрованих у Європі, почалася незабаром після вторгнення.

Одними з перших, хто перевів свої сімейні активи, стали мільярдер Андрій Гур'єв та сталеливарний магнат Віктор Рашніков зі Швейцарії та Кіпру до Росії. Інші, як, наприклад мільярдер Ігор Алтушкін, пішли за ним пізніше.

Тиск з боку Кремля

Для російських олігархів залишати свої активи у Європі після припинення угоди про уникнення подвійного оподаткування стало нерентабельним. 

Крім того, Росія ускладнює компаніям виплату дивідендів чи продаж активів організаціям, зареєстрованим у таких юрисдикціях.

Видання нагадує, що у серпні Путін доручив уряду створити механізм, який дозволить Росії відновити контроль над російськими компаніями. Особливо це стосується тих, де контроль здійснюється через іноземні структури та втрачений внаслідок санкцій.

До того ж Кремль пообіцяв олігархам багато "смачних" речей. До прикладу – місцеві внутрішні "офшорні" зони з низькими податками, які були запроваджені у 2018 році та постійно вдосконалюються. Також РФ підвищила вартість зберігання активів у традиційних сховищах, таких як Кіпр чи Мальта, тоді як холдинги з міжнародними активами, перереєстровані у Росії, можуть претендувати на податкові пільги.

Активи – у "дружні" країни

Російські олігархи, які поки ще не підпали під європейські обмеження, терміново шукають новий прихисток для своїх європейських активів. У пріоритеті – "дружні" до РФ країни.

Так, сталеливарний магнат Володимир Лісін та транспортний холдинг Globaltrans Investment Plc переїхали в Абу-Дабі з Кіпру, а друга за величиною російська золотодобувна компанія Polymetal International Plc перереєструвалася в Казахстані минулого місяця. Компанія не перебуває під санкціями, але її російський підрозділ цього року було внесено до американського чорного списку.

Для Globaltrans цей крок може означати відновлення виплати дивідендів, тоді як "Поліметалл" зможе розділити свої російські та казахстанські активи, що було б складно, якби він залишився зареєстрованим на Джерсі.

Читайте також:
Південна Корея перегляне питання постачання зброї Україні після нової угоди Путіна з КНДР Південна Корея перегляне питання постачання зброї Україні після нової угоди Путіна з КНДР
Посли ЄС узгодили новий пакет санкцій проти Росії Посли ЄС узгодили новий пакет санкцій проти Росії
РФ готувала чергову атаку та прорив до околиць Харкова: Їй допомагав житель міста РФ готувала чергову атаку та прорив до околиць Харкова: Їй допомагав житель міста
Україна вдарила по Краснодарському краю та Ростовській області Україна вдарила по Краснодарському краю та Ростовській області "Нептуном", – ISW