USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 5 6 0 5 0 (+710)
USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90

Росія зняла з посади командувача ЧФ після знищення "Цезаря Кунікова", – британська розвідка

Міністерство оборони Росії поки що офіційно не підтверджувало інформацію про відставку
Командувач Чорноморського флоту РФ Віктор Соколов
Командувач Чорноморського флоту РФ Віктор Соколов
Джерело: відкриті джерела

Ймовірно, Російська Федерація зняла з посади командувача Чорноморського флоту (ЧФ) адмірала Віктора Соколова після знищення десантного корабля "Цезар Куніков". Про це інформує розвідка Британії.

15 лютого, як пише розвідка, російські провоєнні коментатори повідомили про те, що командувача Чорноморського флоту адмірала Віктора Соколова було знято з посади.

"Проводячи аналогію з його попередником Ігорем Осиповим, можна припустити, що це, скоріше за все, є результатом успіху України в потопленні різних кораблів під його командуванням. Стиль керівництва Соколова також міг зіграти певну роль у його звільненні", – пише розвідка.

Водночас Міністерство оборони Росії поки що офіційно не підтверджувало інформацію про відставку. Ймовірно, Соколова замінили віцеадміралом Сергієм Пінчуком, який обійматиме посаду виконуючого обов'язки командувача ЧФ до завершення внутрішнього розслідування щодо потоплення "Цезаря Кунікова".

Більшість членів екіпажу російського корабля "Цезар Куніков", ймовірно, загинули

В ефірі національного телемарафону "Єдині новини" речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук повідомив, що більшість членів екіпажу російського корабля "Цезар Куніков", ймовірно, загинули.

"Корабель – це така одиниця, яка в море сама не ходить. Відповідно, екіпаж, скоріш за все, нехай і в неповному обсязі, але, скоріш за все, в повному, був присутній на борту. Враховуючи погодні умови, час доби, звісно, висока ймовірність, що досить велика частина екіпажа загинула. Швидкі забирали їх з берега, в якому стані – важко сказати", – зазначив речник ВМС ЗС України.

Крім того, він зазначив, що знищений корабель міг перевозити військовий вантаж. Проте точної та достовірної інформації щодо вмісту вантажу немає.

Нагадаємо, у Чорному морі вранці 14 лютого ГУР та ЗСУ знищили російський великий десантний корабель "Цезар Куніков". В момент ураження корабель перебував в територіальних водах України поблизу Алупки. Як повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони, успішну місію зі знищення "Цезаря Кунікова" здійснили спецпризначенці "Групи 13" ГУР МО України. Ворожий корабель атакували ударними морськими дронами Magura V5 біля берегів тимчасово окупованого Криму неподалік міста Алупка.

Читайте також:
Палата представників США оприлюднила текст законопроєктів про допомогу партнерам. Україні передбачено 61 млрд доларів Палата представників США оприлюднила текст законопроєктів про допомогу партнерам. Україні передбачено 61 млрд доларів
Засуджені зможуть служити не тільки на посадах рядових, а щодо служби засуджених корупціонерів триває дискусія, – Шуляк Засуджені зможуть служити не тільки на посадах рядових, а щодо служби засуджених корупціонерів триває дискусія, – Шуляк
Вихід на світовий ринок: Український виробник військових рацій Himera отримав постачальника в США Вихід на світовий ринок: Український виробник військових рацій Himera отримав постачальника в США
Влітку ЗСУ зможуть отримати український дрон Влітку ЗСУ зможуть отримати український дрон "Шмавік", який є аналогом китайського DJI Mavic. Які переваги вітчизяного коптера та скільки коштує?