USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Росія завершує будівництво залізниці на окупованому півдні, – Буданов

Глава ГУР вважає, що ця залізниця може бути проблемою
буданов

Кирило Буданов

Джерело: відкриті джерела

Російські загарбники завершують будівництво залізниці на окупованих територіях України. Вона може становити проблему для України. Про це в ефірі телемарафону розповів глава ГУР Кирило Буданов.

"Росія насправді вже більше року будує залізницю, щоб з'єднатись з нашими південними тимчасово окупованими територіями. Цей процес вже майже завершений, і це може становити для нас серйозну проблему", – сказав він.

Що цьому передувало

Раніше Міноборони Британії заявляло, що ця залізниця може опинитися під ударом ЗСУ. У британській розвідці нагадали, що Володимир Путін 18 березня заявив про будівництво залізничної гілки від Ростова-на-Дону на півдні Росії через тимчасово окуповані території України до Криму. За словами Путіна, перша ділянка залізниці нібито відновлює доступ до Бердянська.

Проте британська розвідка наголошує, що існуюча залізниця проходить через територію, яка вразлива для українських високоточних ударних систем великої дальності. Нова залізнична гілка на південь від Донецька довжиною маже 60 км будувалася вісім місяців.

"Це майже напевно один із найбільших інфраструктурних проєктів, які Росія здійснила на тимчасово окупованих територіях України, і відновлює залізничне сполучення, яке було перервано через бойові дії за межами Донецька", – йдеться у зведенні.

При цьому розвідка вважає, що однією з цілей РФ буде підтримка активності у Маріуполі. У Міноборони Британії заявили, що росіяни, ймовірно, захочуть відновити "Азовсталь" та інші об'єкти, які зруйнували у 2022 році.

Читайте також:
Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський
Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь
Ключовою ціллю росіян під час балістичних обстрілів з т.о. Криму є портова інфраструктура Ключовою ціллю росіян під час балістичних обстрілів з т.о. Криму є портова інфраструктура
Надводного флоту окупантів у Чорному морі немає, але є підводні човни, – Плетенчук Надводного флоту окупантів у Чорному морі немає, але є підводні човни, – Плетенчук