Росія розраховує на Китай, Індію та Сербію в рамках зусиль з обходу санкцій Заходу, зокрема щодо закупівлі чутливої електроніки подвійного призначення. Про це пишуть аналітики Інституту вивчення війни.
Експерти, посилаючись на матеріал Financial Times, зазначають, що міністерство промисловості і торгівлі Росії розробило план витратити майже 1 мільярд доларів на безпеку критично важливих електронних компонентів у жовтні 2022 року, який, як повідомляється, включав можливість будівництва об'єктів в Індії для отримання доступу до таких компонентів.
За даними джерел видання, РФ таємно купувала чутливу електроніку подвійного призначення в Індії за допомогою "значних резервів" індійських рупій, накопичених російськими банками від збільшення продажів нафти в країну.
Однак на сьогодні незрозуміло, наскільки успішно Москві вдалося реалізувати цей план. При цьому, на думку аналітиків, РФ докладає широких зусиль щодо ухилення від західних обмежень, а також закупівлі підсанкційних електронних компонентів і обладнання через іноземних суб'єктів.
Також у рамках своїх зусиль з обходу штрафних заходів російський диктатор Володимир Путін зустрічався з вищим керівництвом Сербії та Китаю – країнами, які все більш неохоче проводять транзакції з російськими суб'єктами через побоювання вторинних санкцій Заходу.
Нагадаємо, Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки оголосило про нові обмеження для понад ста фізичних і юридичних осіб, причетних до ухилення від антиросійських санкцій.
Нові штрафні заходи США стосуються понад десятка транснаціональних мереж, які зокрема беруть участь у закупівлі озброєнь і техніки для Росії, сприяють ухиленню від обмежень і підтримують російську військово-промислову базу.
Також ми писали, що з моменту, коли Сполучені Штати Америки та Європейський Союз заборонили експорт своїх банкнот до РФ (з березня 2022 року), держава-агресорка отримала від Об'єднаних Арабських Еміратів та Туреччини понад 2 млрд у доларах та євро.