USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Росія провалила спробу залучити колишніх вагнерівців до операцій в Африці, – ISW

Міноборони РФ провело публічний набір до російського "Африканського корпусу", щоб замінити ПВК "Вагнер" в Африці
Вагенр
Джерело: відкриті джерела
Публічне оголошення набору до російського "Африканського корпусу" свідчить про провал спроби міністерства оборони Росії прямо вербувати колишніх бійців ПВК "Вагнер" для операцій в Африці. Про це у звіті повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Зазначається, що міноборони РФ розпочало публічний набір до російського "Африканського корпусу", щоб замінити ПВК "Вагнер" в Африці. Це відбувається на тлі ймовірних невдалих спроб оборонного відомства безпосередньо залучати колишніх вагнерівців.

Аналітики повідомляють, у понеділок, 20 листопада, російський військовий блогер розмістив оголошення про контрактну службу в російському "Африканському корпусі". Він стверджував, що міноборони РФ вирішило сформувати корпус у Лівії після зустрічі російського заступника міністра оборони Юнус-Бека Євкурова з командувачем Лівійської національної армії Халіфом Хафтаром 22 серпня.

Новини за темою: США запровадили санкції проти компаній, які сприяли діяльності "Вагнера" в Африці

За словами військового блогера, формування "Африканського корпусу" в Лівії є частиною більш масштабних російсько-лівійських домовленостей, укладених на Московській міжнародній конференції з безпеки та форумі "Армія-2023". Початкова зарплата бійців корпусу, за твердженням блогера, становить 280 тис. рублів (близько 3160 дол. США), що значно перевищує пропоновану зарплату колишнім вагнерівцям.

"Необхідність публічного оголошення набору до російського "Африканського корпусу" підтверджує заяву внутрішнього джерела про те, що спроба Міноборони Росії напряму залучити колишніх бійців ПВК "Вагнер" для операцій в Африці була здебільшого невдалою", – наголошують аналітики ISW.

Нагадаємо, раніше моніторингова група "Бєларускі Гаюн" повідомила, що частину найманців ПВК "Вагнер", які дислокувалися в Білорусі, могли перекинути в Малі. За даними експертів, за останній місяць до країни прилітало щонайменше два борти, пов'язані з вагнерівцями.

А на початку жовтня президентка Молдови Мая Санду заявила, що найманці із приватної військової компанії "Вагнер" та їхній колишній ватажок Євген Пригожин стояли за спробою державного перевороту в Молдові. 

Читайте також:
Донька Путіна Тихонова займатиметься розширенням впливу РФ серед країн Африки, – ЗМІ Донька Путіна Тихонова займатиметься розширенням впливу РФ серед країн Африки, – ЗМІ
Росія постачатиме зерно в Африку, щоб зміцнити вплив на континенті, – Bloomberg Росія постачатиме зерно в Африку, щоб зміцнити вплив на континенті, – Bloomberg
Теракт у Хартумі: ПВК Теракт у Хартумі: ПВК "Вагнер" підірвала стратегічно важливий міст у Судані
РФ посилює контроль над ПВК РФ посилює контроль над ПВК "Вагнер"