USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

Росія почала втручатися у вибори США. Які цілі переслідує Москва

РФ поширює дезінформацію про Джо Байдена та інших демократів, щоб зменшити військову допомогу Сполучених Штатів Україні
Пропаганда
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Росія вже поширює дезінформацію напередодні виборів у Сполучених Штатах Америки цього року. Для цього використовують фейкові акаунти і ботів, щоб завдати шкоди президенту Джо Байдену і його колегам-демократам. Про це пише NBC News.

Видання з посиланням на експертів вказує, що спроби атакувати Байдена є частиною триваючих зусиль РФ зі скорочення американської військової допомоги Україні, а також підтримки США і солідарності з НАТО. Також аналогічних зусиль докладають у Європі. Франція, Німеччина і Польща заявили цього місяця, що Росія розгорнула шквал пропаганди, намагаючись вплинути на вибори до Європейського парламенту в червні.

Старший науковий співробітник Альянсу за захист демократії Німецького фонду Маршалла Брет Шафер сказав, що стимул до втручання у вибори у Сполучених Штатах зараз посилюється, а пов'язано це з недавніми словами експрезидента Дональда Трампа.

Офіційні особи та експерти США найбільше стурбовані тим, що Росія може спробувати втрутитися у вибори за допомогою аудіо- або відеоматеріалів з використанням інструментів штучного інтелекту. Також втручання може бути аналогічним тому, що було у 2016 році. Тоді була поцуплена внутрішня пошта Демократичної партії.

"Проросійські онлайн-пропагандистські кампанії, які процвітали в Twitter і Facebook напередодні президентських виборів у США в 2016 році, тепер стали звичайним явищем на всіх великих соціальних мережах, хоча окремі акаунти зараз рідко стають настільки вірусними, як колись", – пише видання.

Ці операції впливу часто створюють облікові записи, що збігаються, на кількох сайтах, політика модерації яких сильно різниться.

Раніше компанія Meta виявила проросійську мережу під назвою People Say і ліквідувала її, хоча в інших соціальних мережах вона досі існує.

Штучний інтелект

Старший науковий співробітник Лабораторії цифрових криміналістичних досліджень Атлантичної ради Емерсон Брукінг сказав, що серйознішою російською загрозою виборам 2024 року може виявитися фейковий аудіозапис, створений штучним інтелектом.

Спланований дипфейк або витік інформації може не розгорнутися на національній арені. Натомість, на думку експертів, він може бути націлений на особливо важливий штат або район, що коливається.

Це може бути спрямовано на те, щоб відмовити деяких виборців іти на вибори або посіяти недовіру до точності підрахунку бюлетенів.

Частина республіканців повторюють російську пропаганду

Видання вказує, що у Сполучених Штатах Америки пропагандистські теми Росії тепер часто повторюються в коментарях деяких республіканських законодавців і коментаторів, які підтримують Трампа, включно із зображенням українського уряду як глибоко корумпованого.

Експерти вважають, що прийняття російської державної риторики в політичних дебатах США є перемогою Москви. Метою диктатора Володимира Путіна є бажання посіяти сумніви та розбіжності серед американців.

"Не менш приємний для них результат – це те саме, що й минулого разу, коли третина країни не вірить голосуванню", – сказав Шафер.

А колишній співробітник оперативного управління ЦРУ, заявив, що Кремль, найімовірніше, вважатиме спробу проникнути в систему голосування США заходом із низьким рівнем ризику.

Нагадаємо, президентські вибори у Сполучених Штатах заплановані на осінь 2024 року. Згідно з прогнозами, головним кандидатом від демократів стане чинний американський лідер Джо Байден, а від республіканців – колишній глава держави Дональд Трамп. Голоси мають бути офіційно підраховані до 6 січня 2025 року, а на 20 січня заплановано інавгурацію.

Читайте також:
Росія має 95 ядерних боєзарядів під Росія має 95 ядерних боєзарядів під "Іскандер": Дослідники дізналися про тактичну ядерну зброю РФ
США готують пакет військової допомоги Україні на майже 300 млн доларів США готують пакет військової допомоги Україні на майже 300 млн доларів
В Росії заарештували заступника начальника Генштабу ЗС РФ Шамаріна В Росії заарештували заступника начальника Генштабу ЗС РФ Шамаріна
Блінкен закликає президента США зняти обмеження на застосування американської зброї на території Росії, – ЗМІ Блінкен закликає президента США зняти обмеження на застосування американської зброї на території Росії, – ЗМІ