USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 2 8 7 6 0 (+1180)
USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00

Росія готує кампанію "Майдан-3", щоб спровокувати в Україні переворот, – Зеленський

Інформаційна атака буде спрямована на українську владу, зокрема на президента
Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Джерело: відкриті джерела

Росія прагне посіяти розкол в українському суспільстві, створюючи хаос усередині країни, та зрештою усунути главу держави. Про це заявив президент України Володимир Зеленський, повідомляє Bloomberg.

"У нашої розвідки є інформація, яка також надійшла від наших партнерів", – сказав Зеленський, описуючи план дезінформації, відомий як "Майдан-3".

За його словами, "Майдан для Росії – це переворот, тому операція зрозуміла". Зеленський також наголосив, що український уряд ніколи не піде на щось, що нагадує замороження конфлікту. Адже у Києві всі розуміють, чим все це обернеться в майбутньому.

Новини за темою: Російські хакери атакували державні сайти Бельгії після візиту Зеленського, – ЗМІ

Що задумала Росія

"Майдан-3" – нова російська інформатака, створена першим заступником керівника адміністрації президента Росії Сергієм Кірієнком та одним з авторів проєкту "Новоросія" Владиславом Сурковим, яка повинна тривати протягом листопада – грудня 2023 року.

За даними ЗМІ, кураторами ІПСО виступають директор ФСБ Олександр Бортніков та голова ГРУ Ігор Костюков. Метою ІПСО виступає дестабілізація політичного життя, провокація протестних настроїв та конфліктів в Україні, а також вплив на міжнародну антипутінську коаліцію.

Методика залишається традиційною для російських ІПСО – паніка, зневіра, штучне стравлювання політиків та військових. Однак це наразі найдорожча російська інформаційна спецоперація проти України з 2014 року – її загальний бюджет сягнув півтора мільярда доларів.

Нагадаємо, нещодавно окупанти запустили нову хвилю дезінформації у соцмережі ТікТок. На цей раз акцент робиться на тому, що в Україні начебто мобілізують лише "простих" українців. Пропагандисти знову розповідають, що абстрактна "влада" хоче воювати до останнього українця. І що на фронті лише "простий народ".

Крім цього, останнім часом росіяни почали частіше поширювати у мережі відеодіпфейки. Це ролики, створені нейромережами. Для таких відео окупанти найчастіше використовують представників влади чи військового командування, які нібито закликають українців битися між собою.

Читайте також:
Від початку війни по Україні переїхали 7820 компаній Від початку війни по Україні переїхали 7820 компаній
ЗСУ просунулись на лівобережжі Херсонщини, – ISW ЗСУ просунулись на лівобережжі Херсонщини, – ISW
Росія нарощує виробництво безпілотників, – Bloomberg Росія нарощує виробництво безпілотників, – Bloomberg
Російському генералу Поплавському, який керував репресіями проти українців під час захоплення Лимана, повідомили про підозру Російському генералу Поплавському, який керував репресіями проти українців під час захоплення Лимана, повідомили про підозру