USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45
Втрати орків: 4 9 2 2 9 0 (+1210)
USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45

Росія атакувала українські сховища: Ціни на газ в ЄС одразу підскочили

В Україні є газ і це провокує РФ на удари по сховищах
ДСНС
Джерело: ДСНС України

У четвер, 11 квітня, Росія атакувала два українські підземні сховища газу, що призвело до зростання цін на газ в Європі і стало новим нагадуванням про загрози для енергетичної інфраструктури країни. Так, європейські газові ф'ючерси зросли на 7,1%, більш ніж компенсувавши зниження попередніх двох днів, пише Bloomberg.

За словами Олексія Чернишова, головного виконавчого директора НАК "Нафтогаз України", сховища продовжують працювати, поки фахівці оцінюють наслідки обстрілу.

Журналісти зазначають, що це вже четверта атака на українські газосховища. Поки що вони не вплинули на роботу об’єктів. Однак вони підкреслюють потенційний ризик для зберігання газу в країні, якщо європейські запаси будуть переповнені цього літа. Україна має більше потужностей для зберігання газу, ніж будь-яка інша країна на континенті на захід від Росії, і активно переманює трейдерів, щоб ті зберігали запаси.

Українські сховища розташовані в західній частині країни, що межує з Євросоюзом, на глибині до двох кілометрів під землею. Вони також під'єднані до мереж блоку через те, що країна протягом десятиліть відігравала роль транзитного маршруту для російських енергоносіїв.

Зазначається, що після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році обсяги газу, що зберігається в Україні, впали майже до нуля, але з минулого року вони знову зросли, оскільки такі компанії, як Shell Plc та DXT Commodities, користуються українськими сховищами. Нещодавно "Нафтогаз" провів переговори ще з рядом компаній щодо співпраці. Україна пропонує трейдерам забронювати зберігання до 10 млрд куб. м цього року. Обсяг, який може бути зарезервований міжнародними компаніями, становить близько третини всіх потужностей країни.

За словами журналістів, хоча Європа вийшла з опалювального сезону з незвично високими запасами газу, трейдери залишаються настороженими щодо високої волатильності та перебоїв у постачанні. Це пов'язано з тим, що регіон тепер отримує паливо від широкого кола світових постачальників.


Варто відзначити, що АТ "Укртрансгаз" має одну з найпотужніших у Європі мереж підземних сховищ газу. Наразі в експлуатації знаходяться 11 ПСГ і ще одне сховище є на балансі, але воно знаходиться на тимчасово непідконтрольній території (Луганська область). Загальна активна місткість підземних газових сховищ становить 31 млрд куб. м.

У ніч проти 11 квітня кремлівські найманці завдали по Україні масованого повітряного удару із застосуванням крилатих, балістичних та аеробалістичних ракет "Кинджал", а також дронів-камікадзе. Вибухи лунали, зокрема, у Харкові та Львові, під атакою також були об'єкти енергетики. Окупанти застосували 82 засоби повітряного нападу. Україна знищила 57 повітряних цілей.

Загалом же з початку року Росія випустила по Україні 1000 ракет та майже 2800 "Шахедів, а також майже 7000 керованих авіаційних бомб. Лише 3% російських ракет, безпілотників і керованих бомб вражають військові цілі (https://uworld.news/news/rosiia-z-pochatku-roku-vypustyla-1009725.html), решта летить по цивільних об'єктах.

Читайте також:
100 ракет для ППО отримає Україна від Великої Британії за травень 100 ракет для ППО отримає Україна від Великої Британії за травень
Україна програє інформаційну війну, - політтехнолог Україна програє інформаційну війну, - політтехнолог
Окупанти впроваджують у школах ТОТ України новий пропагандистський предмет Окупанти впроваджують у школах ТОТ України новий пропагандистський предмет
Дані в ТЦК у будь-якому разі доведеться оновлювати, а за невиконання - штраф від 17 тис. грн, - адвокат Дані в ТЦК у будь-якому разі доведеться оновлювати, а за невиконання - штраф від 17 тис. грн, - адвокат