USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10
Втрати орків: 2 7 6 6 7 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10

Ремонт енергооб’єктів України йде за планом, – Шмигаль

Уже полагодили п'ять енергоблоків атомних електростанцій, ще чотири – у ремонті
АЕС
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що ремонтна кампанія щодо енергетичної інфраструктури України йде за планом. Зокрема, фахівці вже відремонтували понад половину енергоблоків на атомних електростанціях, розповів очільник українського уряду.

"Готуємося до зими. Розуміємо високу ймовірність, що росіяни продовжать масштабні атаки на енергосистему", – сказав Шмигаль.

Так, уже полагодили п'ять енергоблоків атомних електростанцій, ще чотири – у ремонті. На українських теплових електростанціях відремонтували 62% енергоблоків від запланованих, а на теплоелектроцентралях – 70%. Також на гідроелектростанціях відремонтували та перебувають в ремонті 32 агрегати.

Разом з тим "Укренерго" на майже 80% відремонтували магістральні мережі. Високовольтні підстанції вже відновили до рівня довоєнного стану.

Окрім того, уряд розширив програму обміну ламп розжарювання на світлодіодні. Тепер нею зможуть скористатися заклади культури, органи соцзахисту, ОСББ, бібліотеки та музеї, спортивні організації та інші.

Шмигаль додав, що поки метою є заміна 50 млн ламп, аби знизити навантаження на енергосистему.

Програма обміну ламп

У Мінекономіки пояснюють, що в разі масової заміни старих ламп на енергоощадні вдасться на 7–10% знизити споживання електроенергії в моменти пікового навантаження на енергосистему.

Узяти участь у програмі можуть усі повнолітні громадяни України – можуть обміняти до п'яти ламп. Є два способи, як це зробити: залишити заявку в "Дії" або одразу прийти у відділення "Укрпошти".

Заявка в "Дії" гарантує наявність ламп у відділенні "Укрпошти". Залишити заяву можна у розділі "Послуги" – "Обмін лампочок". Далі потрібно вказати контактний номер, відділення "Укрпошти", у якому хочете забрати лампи, та тип і кількість LED-ламп. Після підтвердження заявки лампочки зберігатимуться у відділенні п'ять робочих днів.

Якщо не маєте можливості подати заявку, можна просто прийти у відділення "Укрпошти". Якщо лампи будуть в наявності – їх одразу ж замінять. Із собою потрібно мати паспорт, податковий номер та старі справні лампи розжарювання.

Обміняти лампи можна лише один раз.

Новини за темою: Євросоюз виділить Україні майже шість тисяч сонячних панелей
Читайте також:
Кабмін ухвалив проєкт державного бюджету на 2024 рік Кабмін ухвалив проєкт державного бюджету на 2024 рік
Україна звернеться до арбітражу СОТ через блокування Польщею експорту українського зерна, – Шмигаль Україна звернеться до арбітражу СОТ через блокування Польщею експорту українського зерна, – Шмигаль
Україна формує нову ветеранську політику, вже є п'ять ключових елементів, – Шмигаль Україна формує нову ветеранську політику, вже є п'ять ключових елементів, – Шмигаль
Японія скине в океан понад мільйон тонн води з АЕС Японія скине в океан понад мільйон тонн води з АЕС "Фукусіма-1". Що включає план дій