USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Путін найближчим часом може мобілізувати ще сотні тисяч росіян, – NYT

Раптовий візит Байдена до Києва став випробуванням для Путіна
Путін
Джерело: відкриті джерела

Російський диктатор Володимир Путін може мобілізувати ще більше росіян у свою армію до вже покликаних 300 тисяч людей. Про це повідомляє The New York Times із посиланням на американські спецслужби.

Зазначається, що раптовий візит президента США Джо Байдена до Києва став випробуванням для Путіна, який планує виступити сьогодні, 21 лютого. У матеріалі сказано, що у своєму виступі глава РФ, швидше за все, доводитиме, що він не лише нібито рятує Україну від "нацизму", а й рятує саму Росію від захоплення НАТО.

"У посланні (до Федеральних зборів) Путін, ймовірно, подвоїть зусилля щодо реалізації своєї стратегії в Україні. Він знову стверджуватиме, що рятує не лише Україну від "нацизму", а й Росію – від НАТО", – пише газета.

В той же час видання зазначає, що поки невідомо, чи вплине візит Байдена в українську столицю на промову Путіна. Текст, швидше за все, був підготовлений заздалегідь. Щоправда, це стане першим зверненням до нації із 2021 року.

Аналітики вважають, що минулого року глава Росії пропустив її, бо йому не вистачало добрих новин на тлі невдач на фронті. Зараз багато хто очікує, що ця мова буде включати різні маніпуляції про Захід, який нібито хоче зруйнувати РФ.

Новини за темою: Що задумав Путін до річниці вторгнення в Україну?

"Я вважаю, що звернення президента Путіна не принесе лібералам нічого доброго", – заявив Костянтин Малофєєв, російський бізнес-магнат і відомий прихильник російського вторгнення в Україну.

За його словами, Путін нібито розуміє, що робить, тому що "у нас зараз немає іншого вибору".

При цьому старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний світ Тетяна Станова, заявила, що мова Путіна може бути дуже "жорстокою". Можливо, він підіграватиме так званим "яструбам", які підтримують війну з Україною і виступають за рух до "переможного кінця".

Друга хвиля мобілізації у РФ

У січні повідомлялося, що Росія оголосить другу хвилю мобілізації. Очікувалось, що призвуть до 500 тисяч осіб.

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) ще наприкінці січня 2022 року зазначали, що керівництво Росії намагається налаштувати своїх громадян на нові хвилі мобілізації, однак цей крок не допоможе окупантам виправити внутрішні обмеження і змінити хід бойових дій. 


Читайте також:
Діра в санкціях на 11 мільярдів доларів: Нафтові доходи Росії наразі є більшими, ніж до вторгнення в Україну Діра в санкціях на 11 мільярдів доларів: Нафтові доходи Росії наразі є більшими, ніж до вторгнення в Україну
В обхід санкцій: Фінські компанії запідозрили у постачанні до Росії майже 3500 БПЛА В обхід санкцій: Фінські компанії запідозрили у постачанні до Росії майже 3500 БПЛА
Окупанти не лише накопичують ракети, але й відновлюють свої стратегічні запаси, – Ігнат Окупанти не лише накопичують ракети, але й відновлюють свої стратегічні запаси, – Ігнат
Росія, Іран і Китай проведуть спільні навчання в Перській затоці, – ЗМІ Росія, Іран і Китай проведуть спільні навчання в Перській затоці, – ЗМІ