USD
НБУ
38.31
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95
Втрати орків: 4 1 9 0 2 0 (+1070)
USD
НБУ
38.31
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95

Приватизувати Ощадбанк можна за чотири роки після завершення війни, – голова правління

Довоєнна стратегія "Ощадбанку" передбачала приватизацію за чотири роки
Фото ілюстративне
Ощадбанк
Джерело: відкриті джерела

Державний Ощадбанк можна буде приватизувати за чотири роки після завершення війни з РФ. Про це в інтерв’ю Forbes повідомив СЕО банку Сергій Наумов.

За його словами, до повномасштабного вторгнення Ощадбанк вів переговори про участь у приватизації Європейського банку реконструкції і розвитку, але зараз ці перемовини на паузі.

"Після завершення війни установа зможе взяти участь у процесі. Йдеться про субординований борг, який може бути конвертований у капітал. Коли ви маєте в капіталі таку поважну інституцію, як ЄБРР, – набагато легше продати велику частку банку стратегічному інвестору", – зазначив Наумов. 

При цьому довоєнна стратегія Ощадбанку передбачала приватизацію за чотири роки. 

Передісторія

НБУ розпочав стрес-тестування банків навесні 2023 року. У поле зору Нацбанку потрапило 20 найбільших установ (з них 15 – системно важливі банки), сукупний обсяг чистих активів яких перевищує 90% активів усієї банківської системи.

Зокрема це ПриватБанк, Ощадбанк, ПУМБ, Сенс Банк, Укргазбанк, ОТП Банк, Таскомбанк, МТБ Банк та інші.

Читайте також:
"Режим воєнної економіки": Єврокомісія хоче перевести оборонпром Євросоюзу
Лежали майже рік: Міноборони під час аудиту виявило на складах майже 30 тисяч турнікетів Лежали майже рік: Міноборони під час аудиту виявило на складах майже 30 тисяч турнікетів
Зеленський змінив командувача Сил підтримки ЗСУ Зеленський змінив командувача Сил підтримки ЗСУ
ЗСУ звели до мінімуму можливість проведення десантної операції на Чорноморському узбережжі України ЗСУ звели до мінімуму можливість проведення десантної операції на Чорноморському узбережжі України