USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Проблема "дропів", або "грошових мулів". Глава НБУ пояснив нові обмеження по картах

Шахраї користуються картами українців, які самі їм надають їх
Пишний НБУ

Андрій Пишний, глава НБУ

Джерело: відкриті джерела

Нові обмеження Національного банку України на перекази за картками не торкнуться 98% українців, наголосив глава фінустанови Андрій Пишний. НБУ планує обмежити обсяг переказів з однієї картки сумою в 100 тисяч гривень та кількістю у 30 на місяць. Але банки можуть підіймати цей ліміт.

Як повідомив Пишний, Нацбанк проаналізував сім найбільших банків, які охоплюють 91% усієї емісії карток.

"За результатами аналізу, ті обмеження, які НБУ вбачає за доцільне обговорити, передбачають обмеження щомісячні до 30 переказів, це не торкнеться 98% українців. Наступне обмеження, яке ми пропонуємо, – обмежити загальну суму до 100 тисяч на місяць. Таке обмеження не торкнеться 95% українців", – сказав він.

За його словами у разі потреби цей ліміт можна збільшити.

"Якщо є можливість обґрунтувати перед банком за рахунок того, що є відповідні доходи, ваш профіль як клієнта банку дає можливість і вимагає здійснювати більшу кількість переказів, банк в рамках вашої взаємодії, а вони повинні знати свого клієнта, може розглянути вашу заяву і підняти ці ліміти", – пояснив голова НБУ.

Пишний також розповів, що будуть обмежуватися виключно вихідні операції, а "все що працюватиме на зарахування на картки обмеженню не підлягає". Крім того, жодні операції із застосуванням IBAN обмежуватися не будуть ні за кількістю, ні за сумою.

Ліміти запроваджують передусім для безпеки

Пишний пояснив запровадження лімітів небезпечним зростання використання карткових рахунків для проведення транзитних операцій з метою легалізації доходів, отриманих незаконним шляхом.

"Ми побачили, що українці надають свої картки в оренду. Ви віддаєте свою картку в оренду злочинцям, наркодилерам, тим хто забезпечує роботу незаконних казино і за вашою карткою відбуваються розрахунки, а ви насправді не маєте до того жодного стосунку", – додав Пишний.

НБУ допрацьовує проєкт рішення, який передбачає ліміти на вихідні операції "з картки на картку". Наразі обговорюється варіант лімітів – не більше 30 операцій і до 100 тисяч гривень на місяць в одному банку.

Вчора ми повідомляли, що Нацбанк готує проєкт рішення щодо обмеження карткових переказів і запровадження граничних лімітів переказу грошей з карти на карту між фізичними особами (так звані операції P2P, person-to-person). Планується, що ліміти на вихідні P2P-перекази можуть скласти 100 000 гривень та 30 операцій на місяць для одного рахунку. Обмеження, яке буде базуватись на квітневому рішенні РНБО щодо протидії нелегальному гральному бізнесу, мають намір впровадити впродовж місяця.

Читайте також:
Нацбанк знижує облікову ставку до 13% Нацбанк знижує облікову ставку до 13%
НБУ введе обмеження на банківські перекази: До 30 операцій на місяць і до 100 тис. гривень НБУ введе обмеження на банківські перекази: До 30 операцій на місяць і до 100 тис. гривень
Бій Усик – Ф'юрі: За контрактом Ф'юрі має пожертвувати понад мільйон доларів зі свого заробітку Україні на тлі війни Бій Усик – Ф'юрі: За контрактом Ф'юрі має пожертвувати понад мільйон доларів зі свого заробітку Україні на тлі війни
НБУ заборонив ломбардам приймати дрони і тепловізори на тлі проблем з азартними іграми в армії НБУ заборонив ломбардам приймати дрони і тепловізори на тлі проблем з азартними іграми в армії