USD
НБУ
41.20
Готівка
41.50
EUR
НБУ
44.68
Готівка
45.20
Втрати орків: 5 7 2 3 0 0 (+950)
USD
НБУ
41.20
Готівка
41.50
EUR
НБУ
44.68
Готівка
45.20

Попри блокування кордону у листопаді, ВВП України виріс на 4%, – Мінекономіки

Також у листопаді уповільнилося зростання споживчих цін – до 0,5%
ВВП

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Українська економіка продовжує зростати навіть попри те, що минулого місяця польські перевізники блокували наземні пункти пропуску автомобільних вантажів. За попередніми оцінками Мінекономіки, зростання ВВП у листопаді 2023 року, порівняно з листопадом минулого року, становить близько 4% [±2%]. У підсумку за січень – листопад 2023-го зростання економіки оцінюється на рівні 5,5% у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Про це заявляє Мінекономіки.

Зазначається, що у листопаді 2023 року майже місячне блокування польськими автоперевізниками польсько-українського кордону було основним негативним фактором для виробників-експортерів та виробників, залежних від імпортної сировини при доставці продукції автомобільним транспортом.

"Водночас робота українського морського коридору дозволила частково компенсувати втрати в економіці внаслідок блокади польсько-українського кордону. В першу чергу цим скористались виробники аграрної і металургійної продукції, підприємства з видобування металевих руд та залізничні перевізники. За нашими оцінками, позитивні фактори у листопаді дещо переважили баланс впливу на ВВП і у підсумку, за попередніми оперативними оцінками Мінекономіки, спостерігалося зростання ВВП на рівні 4%", – зазначила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Також у листопаді уповільнилося зростання споживчих цін – до 0,5%, за даними Держстату (після 0,8% у попередньому місяці). Загалом річні темпи інфляції і далі сповільнювалися – з 5,3% у попередньому місяці до 5,1% у – листопаді. Це навіть менше ніж в деяких країнах Євросоюзу. Так, за даними Євростату, у листопаді споживча інфляція в річному обчисленні в Чехії – 8%, Угорщині – 7,7%, Ісландії – 7,4%, Словаччині/Румунії – 6,9%, Польщі – 6,3%, Хорватії/Болгарії – 5,5%.

"Наразі помірна динаміка зростання споживчих цін є співставною із рівнем інфляції в європейських країнах, чиї економіки не зазнають шоків війни. Це додаткове підтвердження цілісності і стабільності функціонування вітчизняної економіки. Поточний інфляційний тренд та чинники, що його формують, свідчать про виправданість очікувань щодо низької інфляції", – підсумувала Юлія Свириденко.

Новини за темою: Блокада кордону. Збитки України зросли до 1 млрд євро, а польська економіка втратила ще більше

Блокування кордону

Польські перевізники з початку листопада розпочали блокаду кількох пунктів пропуску на кордоні з Україною. За оцінкою НБУ, зменшення обсягу зовнішньої торгівлі через обмеження руху вантажного транспорту через західні кордони України за листопад і грудень може сягнути 1,5 млрд доларів. У листопаді скорочення склало 860 млн доларів, а в грудні – 620 млн доларів.

Нагадаємо, зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) в Україні у вересні 2023 року порівняно з вереснем минулого року становить близько 9,1% (±2%). За січень – вересень цього року зростання оцінюється на рівні 5,3% у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Водночас влітку Світовий банк змінив прогнози щодо ВВП України. Тепер у 2023 році зростання очікують на рівні 2%, а не 3,3%, як прогнозували в січні цього року.

Читайте також:
Окупанти атакують Україну дронами з пінопласту та фанери Окупанти атакують Україну дронами з пінопласту та фанери
У Парижі стартувала Олімпіада. Церемонію вперше провели на воді. Заворожуючі фото У Парижі стартувала Олімпіада. Церемонію вперше провели на воді. Заворожуючі фото
Зеленський підписав закони про ввезення енергетичного обладнання 
без мита та ПДВ Зеленський підписав закони про ввезення енергетичного обладнання 
без мита та ПДВ
Завдали майже 12 млн грн збитків державному енерговиробнику: Підозри отримали троє експосадовців Завдали майже 12 млн грн збитків державному енерговиробнику: Підозри отримали троє експосадовців