USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 8 5 8 0 (+750)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

Попри блокування кордону у листопаді, ВВП України виріс на 4%, – Мінекономіки

Також у листопаді уповільнилося зростання споживчих цін – до 0,5%
ВВП
ВВП України
Джерело: відкриті джерела

Українська економіка продовжує зростати навіть попри те, що минулого місяця польські перевізники блокували наземні пункти пропуску автомобільних вантажів. За попередніми оцінками Мінекономіки, зростання ВВП у листопаді 2023 року, порівняно з листопадом минулого року, становить близько 4% [±2%]. У підсумку за січень – листопад 2023-го зростання економіки оцінюється на рівні 5,5% у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Про це заявляє Мінекономіки.

Зазначається, що у листопаді 2023 року майже місячне блокування польськими автоперевізниками польсько-українського кордону було основним негативним фактором для виробників-експортерів та виробників, залежних від імпортної сировини при доставці продукції автомобільним транспортом.

"Водночас робота українського морського коридору дозволила частково компенсувати втрати в економіці внаслідок блокади польсько-українського кордону. В першу чергу цим скористались виробники аграрної і металургійної продукції, підприємства з видобування металевих руд та залізничні перевізники. За нашими оцінками, позитивні фактори у листопаді дещо переважили баланс впливу на ВВП і у підсумку, за попередніми оперативними оцінками Мінекономіки, спостерігалося зростання ВВП на рівні 4%", – зазначила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Також у листопаді уповільнилося зростання споживчих цін – до 0,5%, за даними Держстату (після 0,8% у попередньому місяці). Загалом річні темпи інфляції і далі сповільнювалися – з 5,3% у попередньому місяці до 5,1% у – листопаді. Це навіть менше ніж в деяких країнах Євросоюзу. Так, за даними Євростату, у листопаді споживча інфляція в річному обчисленні в Чехії – 8%, Угорщині – 7,7%, Ісландії – 7,4%, Словаччині/Румунії – 6,9%, Польщі – 6,3%, Хорватії/Болгарії – 5,5%.

"Наразі помірна динаміка зростання споживчих цін є співставною із рівнем інфляції в європейських країнах, чиї економіки не зазнають шоків війни. Це додаткове підтвердження цілісності і стабільності функціонування вітчизняної економіки. Поточний інфляційний тренд та чинники, що його формують, свідчать про виправданість очікувань щодо низької інфляції", – підсумувала Юлія Свириденко.

Новини за темою: Блокада кордону. Збитки України зросли до 1 млрд євро, а польська економіка втратила ще більше

Блокування кордону

Польські перевізники з початку листопада розпочали блокаду кількох пунктів пропуску на кордоні з Україною. За оцінкою НБУ, зменшення обсягу зовнішньої торгівлі через обмеження руху вантажного транспорту через західні кордони України за листопад і грудень може сягнути 1,5 млрд доларів. У листопаді скорочення склало 860 млн доларів, а в грудні – 620 млн доларів.

Нагадаємо, зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) в Україні у вересні 2023 року порівняно з вереснем минулого року становить близько 9,1% (±2%). За січень – вересень цього року зростання оцінюється на рівні 5,3% у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Водночас влітку Світовий банк змінив прогнози щодо ВВП України. Тепер у 2023 році зростання очікують на рівні 2%, а не 3,3%, як прогнозували в січні цього року.

Читайте також:
Вбивство поліцейського на Вінниччині: Підозрювані у злочині, ймовірно, є військовослужбовцями Сухопутних військ ЗСУ Вбивство поліцейського на Вінниччині: Підозрювані у злочині, ймовірно, є військовослужбовцями Сухопутних військ ЗСУ
Україна, майже напевно, знищила російський Ту-22М3 за допомогою комплексу С-200, - Міноборони Британії Україна, майже напевно, знищила російський Ту-22М3 за допомогою комплексу С-200, - Міноборони Британії
Постачання військової допомоги Україні розпочнеться відразу після рішення Конгресу, - Білий дім Постачання військової допомоги Україні розпочнеться відразу після рішення Конгресу, - Білий дім
Попри рішення уряду: Словаки самостійно зібрали кошти на боєприпаси для України Попри рішення уряду: Словаки самостійно зібрали кошти на боєприпаси для України