USD
НБУ
36.67
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.50
Готівка
40.55
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.67
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.50
Готівка
40.55

Понад 123 мільйони гривень додаткових виплат отримали люди, що не брали участі у бойових діях: В Міноборони розбираються з махінаціями

Командири деяких військових частин занадто вільно тлумачили такі терміни, як "бойові дії" та "бойове (спеціальне) завдання", і виплачували додаткову винагороду на свій розсуд
Міноборони

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Служба внутрішнього аудиту Міноборони вибірково перевірила близько 40 військових частин і встановила, що командири призначили бойові виплати на понад 123 мільйони гривень військовим, які не брали участі в бойових діях. Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства оборони України.

Під час перевірок виявилося, що командири деяких військових частин занадто вільно тлумачили такі терміни, як "бойові дії" та "бойове (спеціальне) завдання", і виплачували додаткову винагороду на свій розсуд.

"Це несправедливо, коли доплату за бойові отримують ті, хто не під прямим вогнем або не підтримують тих, хто під прямим вогнем. Маніпуляції виявляємо, прогалини для зловживань закриваємо", – сказав заступник міністра оборони України Юрій Джигир.

В одному з випадків вдалося з’ясувати, що військовослужбовцям понтонно-мостової роти, які виконували завдання у Київській області вже за кілька місяців після відступу росіян, чомусь виплатили щомісячну доплату у 100 тисяч.

"Загальна сума виплат за період з вересня до грудня 2022-го року склала 6,5 мільйона гривень, хоча до переліку районів ведення бойових дій Київська область вже не належала", – зазначили в Міноборони.

Командир іншої військової частини видав наказ на виплату додаткової винагороди військовослужбовцям, які перебували у пункті постійної дислокації в Києві та виконували щоденні завдання за своїми посадами.

"Таким чином юридична служба, відділення персоналу, стройова частина, відділення планування, логістики, морально-психологічного забезпечення, а також військовослужбовці фінансово-економічної служби, служби охорони державної таємниці та інший "підпорядкований особовий склад" отримували додаткові виплати. Виконання бойових завдань цими підрозділами не передбачене", – йдеться у повідомленні.

У підсумку Служба внутрішнього аудиту встановила зайве використання майже 60 мільйонів гривень з бюджету.

Зазначається, що зараз Міноборони консультується з Генштабом, щоб відновити справедливість, а виплати додаткової винагороди отримували лише ті, хто виконує бойові завдання та бере участь у бойових діях.

"Пропозиція Міноборони – чітко й однозначно визначити терміни "участь у бойових діях" та "бойове (спеціальне) завдання". Оскільки розмитість цих понять дозволяє платити 30 тисяч гривень премії тим, хто не виконує жодних бойових завдань (наприклад, бухгалтерам, відділу кадрів тощо), зокрема й за межами зони бойових дій", – наголошують у відомстві.

Також у Міністерстві додають, що водночас важливо враховувати право на додаткові виплати для всіх військовослужбовців, які виконують завдання в зонах без активних бойових дій (наприклад, у складі груп ППО).

Раніше ми повідомляли, що Міноборони України розширило перелік військовослужбовців, які отримають доплати.

Крім того, ішлося про збільшення виплат пораненим, інструкторам навчальних центрів, строковикам та курсантам.

Читайте також:
Створення Національного меморіального кладовища: Рада перенесла місце Створення Національного меморіального кладовища: Рада перенесла місце
В Україні можуть виникнути проблеми із соцвиплатами без допомоги США В Україні можуть виникнути проблеми із соцвиплатами без допомоги США
Допомога Україні сягнула історичного мінімуму з початку повномасштабної війни Допомога Україні сягнула історичного мінімуму з початку повномасштабної війни
"Остання двіжуха": Історія двох братів, яких назавжди розлучила війна