USD
НБУ
41.22
Готівка
41.45
EUR
НБУ
45.52
Готівка
45.90
Втрати росіян: 6 5 9 2 2 0 (+1280)
USD
НБУ
41.22
Готівка
41.45
EUR
НБУ
45.52
Готівка
45.90

Польська прокуратура розслідує махінації з українським зерном: Що відомо

Зерно змішували з польським і переробляли на борошно чи фураж
Зерно
Джерело: відкриті джерела
У Польщі прокуратура розслідує махінації, які пов’язані з тим, що польські імпортери та брокери продавали українське технічне зерно під виглядом продовольчого, тобто такого, з якого можна робити борошно чи корми для тварин. Про це пише польське видання Rzeczpospolita.

Масово імпортоване до Польщі українське технічне зерно практично не проходило прикордонний контроль, а відразу після в’їзду в країну продавалося як продовольче, зазначає газета.

"Ми зараз ведемо сім спільних проваджень. Загалом йдеться про кілька мільйонів кілограмів зерна, встановлено кілька десятків суб’єктів. Це компанії, які імпортували товари до Польщі, а також ті, які потім ними торгували", – розповіла Ганна Бернат-Ложанська, речниця регіональної прокуратури в Жешуві, де зловживання зерном розслідує група прокурорів.

Вона додала, що наразі польські правоохоронці встановлюють, скільки компаній були ошукані. Речниця зазначила, що покупців вводили в оману, бо вони не знали, що зерно з України та що воно завезене як технічне.

Виявляється, зерно, яке імпортується до Євросоюзу для технічних цілей, не має власного коду Єдиного митного тарифу. Він розрізняє види зернових лише за їх видами, але не розрізняє їх за призначенням.

Тобто зернові класифікуються за однаковими кодами незалежно від того, призначені зернові культури для споживання чи енергетичних або промислових цілей. Виняток – культури для посіву, вони мають окремі коди.  

Українське зерно, імпортоване як технічне, пропонувалося польським компаніям як вітчизняне та продовольче. Як наслідок, зерно змішували з польським і переробляли на борошно чи фураж.

"Таке шахрайство (у великому розмірі) карається позбавленням волі на строк до десяти років", – пише видання.

Як зазначив депутат Януш Ціхонь, найбільший імпорт зерна припав на осінь 2022 року.

Новини за темою: У Туреччині обговорюють продовження дії "зернової угоди" на два місяці, – Чавушоглу

Водночас лише цьогоріч у лютому польська податкова адміністрація зобов’язала імпортерів декларувати пункт призначення зернових із застосуванням спеціальних національних кодів, які відмінні від кодів Єдиного митного тарифу (а той не має окремого коду для технічного зерна).

Нагадаємо, Польща стала першою країною ЄС, що заборонила імпорт з України зерна та інших продуктів харчування. Відповідне рішення було ухвалене польським урядом. Після неї таке ж рішення прийняла Угорщина. Невдовзі стало відомо, що Болгарія також обговорить питання заборони імпорту зерна та іншої агропродукції з України.

Читайте також:
Інформація виглядає некоректною та маніпулятивною: КМДА відреагувала на скандал із доставкою вагонів Інформація виглядає некоректною та маніпулятивною: КМДА відреагувала на скандал із доставкою вагонів
Київ переплатив 160 млн гривень за доставку вагонів з Польщі Київ переплатив 160 млн гривень за доставку вагонів з Польщі
Україна вже зібрала 50 млн тонн нового врожаю Україна вже зібрала 50 млн тонн нового врожаю
В Україні вперше застрахували польські інвестиції В Україні вперше застрахували польські інвестиції