USD
НБУ
39.67
Готівка
40.05
EUR
НБУ
43.08
Готівка
43.55
Втрати орків: 4 9 5 0 7 0 (+1380)
USD
НБУ
39.67
Готівка
40.05
EUR
НБУ
43.08
Готівка
43.55

Польща почала екстрадувати до України чоловіків, які незаконно виїхали із країни

Щоб повернути таких чоловіків в країну, Україна має оформити міжнародний ордер на арешт кожного з них
Українсько-польський кордон
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Польща почала екстрадувати в Україну чоловіків, які незаконно виїхали з країни. В тому числі втекли від мобілізації. Про це повідомляє Rzeczospolita.

Згідно з даними Штабу прикордонної служби, з 24 лютого минулого року до 31 серпня цього року до Польщі в’їхало майже 2,87 млн українців у віці 18–60 років, а виїхало – майже 2,8 млн. А 80 тис. українських чоловіків призовного віку в'їхали до Польщі після 24 лютого 2022 року та зникли.

"Це важлива цифра для України, тому що ці люди могли б бути мобілізовані і збільшити лави наших Збройних сил, тим самим зміцнити нашу обороноздатність і безпеку", – сказав Федір Веніславський, член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради України.

Він не виключає, що за кримінальними справами українська прокуратура може переслідувати своїх громадян за кордоном. Деякі з них нелегально втекли через т. зв. зелений кордон, а на Дніпрі регулярно затримують посередників, які займаються такою практикою.

Щоб повернути таких чоловіків в країну, Україна має оформити міжнародний ордер на арешт кожного з них.

"Якщо ми затримаємо такого іноземця, наприклад, для простої перевірки на дорозі, наша система KSIP покаже, що це особа, яка переслідується прокуратурою України, тому що там є дані Інтерполу. Ми затримуємо таку особу та повідомляємо прокуратуру. Чи її екстрадують, вирішує польський суд", – зазначив речник поліції Польщі.

Згідно з даними Rzeczpospolita, Варшава вже висилає громадян згідно з угодою про боротьбу з нелегальною міграцією.

Раніше

Нагадаємо, секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що імена всі ухилянтів, які виїхали з України за підробленими довідками й лікарів, які фальсифікували документи про непридатність до служби, будуть відомі через два-три тижні.

Читайте також:
Найбільше військовозобов’язаних українців, які за кордоном, оновили дані в Найбільше військовозобов’язаних українців, які за кордоном, оновили дані в "Резерві" з Польщі
НАЗК із 500 посадовців ТЦК виявило лише вісім порушників НАЗК із 500 посадовців ТЦК виявило лише вісім порушників
Міноборони законтрактувало озброєння на 237 мільярдів гривень, але потрібно щонайменше у два рази більше, – Безрукова Міноборони законтрактувало озброєння на 237 мільярдів гривень, але потрібно щонайменше у два рази більше, – Безрукова
Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України