USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95
Втрати орків: 4 6 1 0 6 0 (+800)
USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95

Польща анонсувала старт технічних переговорів з Україною щодо експортних ліцензій

Початок переговорів наразі не означає скасування ембарго
страйк Польща Україна

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

За кілька днів Польща розпочне технічні переговори з Україною щодо експортних ліцензій. Про це сказав польський міністр сільського господарства Чеслав Сєкерський, передає Polskie Radio.

Очільник відомства заявив, що сертифікати, створені за зразком тих, які Румунія та Болгарія погодили з Україною, обмежать надмірний приплив товарів до Польщі та допоможуть припинити торгову суперечку між Варшавою та Києвом.

"Наші експерти з Міністерства сільського господарства спілкуватимуться з фахівцями Мінагрополітики України і обговорюватимуть продукт за продуктом. Будуть ліцензії, в яких вкажуть обсяги експорту, а також в цих ліцензіях буде запис про одержувача, куди йде товар. Хочемо це трохи формалізувати, але це також впорядкувало б торговельні потоки", – пояснив міністр.

Сєкерський зауважив, що початок переговорів наразі не означає скасування ембарго, яке поки залишатиметься в силі.

"Поки ми не домовимося про двосторонні правила щодо потоку товарів, ембарго не знімуть. Тільки тоді, коли ми домовимося, і ще й про певні речі будемо говорити про зняття ембарго", – додав чиновник.

Польські фермери починають масштабні протести по всій країні

24 січня у Польщі почався загальнонаціональний протест фермерів, які вимагають захистити їхній бізнес від імпорту з третіх країн, зокрема з України. 

Фермери планують провести демонстрації більш ніж у 150 місцях по всій Польщі. Протести, ймовірно, відбуватимуться у формі не блокади, а повільного руху колони або демонстрації вздовж дороги.

Що вимагають?

Активісти вимагатимуть зупинити "безконтрольний імпорт сільськогосподарської продукції з України та інших країн за межами ЄС, які не дотримуються європейських стандартів".

Також фермери закликають готувати "стратегію щодо вступу України до Євросоюзу у сфері сільського господарства" з поділом на сектори.

Крім того, аграрії хочуть, щоб влада переглянула загальну європейську політику у сфері сільського господарства.

Читайте також:
Велика Британія виділить Україні найбільший в історії пакет військової допомоги Велика Британія виділить Україні найбільший в історії пакет військової допомоги
Окупанти атакують українців 1,5-тонними авіабомбами Окупанти атакують українців 1,5-тонними авіабомбами
Російські генерали родом із України воюють проти своїх родичів та навіть неповнолітніх дітей Російські генерали родом із України воюють проти своїх родичів та навіть неповнолітніх дітей
Україна готова до травня надати власникам єврооблігацій план реструктуризації боргу Україна готова до травня надати власникам єврооблігацій план реструктуризації боргу