USD
НБУ
41.20
Готівка
41.50
EUR
НБУ
44.68
Готівка
45.20
Втрати орків: 5 7 2 3 0 0 (+950)
USD
НБУ
41.20
Готівка
41.50
EUR
НБУ
44.68
Готівка
45.20

Податкові перевірки повертаються з 1 грудня – хто в зоні ризику

Повернення податкових перевірок – одне із зобов’язань влади України для програми з МВФ
Податки
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

9 листопада Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Проєкт №10016-д у другому читанні підтримав 231 депутат. Як зазначив парламентар, в тексті майже нічого не змінилося після першого читання, окрім:

  • строк повернення документальних планових податкових перевірок перенесено з 1 листопада на 1 грудня;
  • мораторій на перевірки ФОПів першої та другої групи буде збережено до грудня 2024 року.

Податкові перевірки починаються з 1 грудня

Згідно з проєктом закону, до плану-графіка проведення документальних планових перевірок можуть включатись:

1) платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;
2) платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
3) платники податків, які надають/надавали фінансові, платіжні послуги;
4) нерезиденти, які здійснюють/здійснювали в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва та/або відокремлені підрозділи, у т.ч. постійні представництва нерезидента, високого ступеня ризику;
5) інші платники податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, відповідають одному із визначених законом критеріїв:
– у два рази більша дебіторська заборгованість, ніж кредиторська.
– мали рівень сплати податку на прибуток менший ніж 50% по галузі і ПДВ менший ніж 50% по галузі.
– річний дохід становить понад 10 млн гривень, а загальна сума витрат становить понад 75% суми річного доходу.

Водночас продовжить діяти мораторій на:

  • проведення документальних перевірок платників єдиного податку І та ІІ груп – до 1 грудня 2024 року;
  • проведення документальних перевірок платників податків, податковою адресою є тимчасово окуповані території та території активних/можливих бойових дій (крім певних виключень);
  • проведення фактичних перевірок за місцезнаходженням об’єктів оподаткування чи об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, які розташовані на тимчасово окупованих територіях України та територіях активних/можливих бойових дій (крім певних виключень).

Повернення податкових перевірок – одне із зобов’язань влади України для програми з МВФ

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні з 6 листопада розпочала роботу для другого перегляду Програми розширеного фінансування EFF. Обговорюватиметься стан виконання Україною взятих на себе зобов’язань у межах Меморандуму про економічну та фінансову політику.

Під час другого перегляду програми EFF, йдеться, зокрема, про заходи у сферах податково-бюджетної, монетарної та валютної політики, забезпечення фінансової стабільності, а також структурних реформ для середньо- та довгострокового економічного зростання.

"У фокусі зустрічей, зокрема, буде ситуація у фінансовому секторі країни, результати оцінки стійкості банківського сектора, реалізація Стратегії пом'якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування. Обговорюватимуться результати переходу до режиму керованої гнучкості курсу та впровадження ризик-орієнтованого нагляду у фінансовому секторі", – йдеться в повідомленні НБУ.

Також фахівці зупиняться на питанні джерел фінансування дефіциту державного бюджету України, включаючи міжнародну фінансову допомогу та внутрішній борговий ринок, додали в НБУ.

Нагадаємо, 9 листопада Верховна Рада ухвалила в цілому закон про державний бюджет на 2024 рік. Проєкт підтримали 276 депутатів. Дохідна частина проєкту держбюджету збільшена порівняно з першим читанням на 22,2 млрд гривень до 1 768,5 млрд гривень. Видатки збільшено на 95,2 млн гривень – 3 355 млрд гривень.

Читайте також:
Цьогоріч Державна податкова перевірить 42 нові компанії, серед яких є Цьогоріч Державна податкова перевірить 42 нові компанії, серед яких є "Сенс Банк"
В Україні можуть значно зрости податки В Україні можуть значно зрости податки
У Києві на хабарі затримали в. о. заступника начальника податкової служби У Києві на хабарі затримали в. о. заступника начальника податкової служби
Змінити розмір військового збору та позбавити місцеві бюджети частини доходів. Уряд визначив основні напрямки бюджетної політики на найближчі роки Змінити розмір військового збору та позбавити місцеві бюджети частини доходів. Уряд визначив основні напрямки бюджетної політики на найближчі роки