USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

Організатори "Євробачення" оголосили про зміни в правилах конкурсу: Вони стосуються голосування та виступів країн "Великої п'ятірки"

Очікується, що ці зміни зроблять конкурс ще більш захоплюючим
Євробачення - 2024
Джерело: відкриті джерела

Шведський мовник SVT оголосив про зміну в правилах на "Євробачення-2024". Тепер голосування триватиме довше, а перші живі виступи представників "Великої п’ятірки" та країни-переможниці минулорічного "Євробачення" відбуватимуться не у фіналі, а в півфіналах конкурсу разом з іншими учасниками. Про це повідомляється на офіційному сайті Євробачення.

Представники країн "Великої п’ятірки" (Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії й Іспанії) та Швеції, як країни-переможниці Євробачення-2023, вперше виконають свої пісні наживо під час півфіналів конкурсу.

У попередні роки в цей час показували лише короткі уривки з генеральних репетицій кожної з країн. Крім того, щоб побачити постановки "Великої п’ятірки" та Швеції, які одразу проходять у фінал "Євробачення", глядачам не доведеться чекати інтервал-актів – три додаткові виступи в кожному з півфіналів будуть проходити в перервах між виходом на сцену інших виконавців.

У першому півфіналі (7 травня) виступатимуть Німеччина, Швеція та Велика Британія, а в другому (9 травня) – Франція, Італія та Іспанія.

"Ми вважаємо, що ця зміна дає країнам "Великої п'ятірки" та країні-господарці більш справедливі умови для участі у фіналі, оскільки тепер у них є можливість виступити на сцені півфіналів "по-справжньому". Крім того, це також і виграшна ситуація як для глядачів на арені, так і для глядачів, які дивляться вдома, оскільки вони зможуть побачити всі виступи учасників цьогорічного конкурсу наживо перед гранд-фіналом", – зазначила виконавча продюсерка Євробачення-2024 Ебба Адіельссон.

Ще одне нововведення – продовження часу для глядацького голосування у фіналі конкурсу.

"У суботу, 11 травня, голосування розпочнеться безпосередньо перед виконанням першої пісні. Глядачі вдома зможуть віддати свої голоси під час виконання пісень, а не чекати, поки будуть представлені всі конкурсні роботи, як це відбувалося з моменту запровадження публічного голосування у 1997 році (за винятком 2010-го та 2011 років, коли голосування також розпочалося на початку шоу)", – йдеться у повідомленні.

Шанувальники з країн, які не беруть участі в Євробаченні, тепер матимуть майже добу, щоб проголосувати за пісні, які їм сподобалися. Онлайн-голосування для них відкриється одразу після завершення другої генеральної репетиції кожного шоу, що проходить напередодні ввечері, та триватиме до початку прямих ефірів. 

"Раніше голосування у фіналі відкривалося після того як всі 26 учасників закінчували свої виступи. Натомість ми хочемо дати глядачам можливість долучитися до голосування з самого початку – якщо ви побачили щось, що вам сподобалося, ви можете одразу ж проголосувати. Звісно, ви можете і дочекатися завершення всіх виступів наприкінці шоу, як це було в попередні роки. SVT (Шведський суспільний мовник) має позитивний досвід такого голосування на Melodifestivalen (національний відбір Швеції на Євробачення). Крім того, є глядачі в інших частинах світу, які також хочуть проголосувати, і ми хочемо дати їм кращу можливість взяти участь у визначенні результату. Тепер їм не доведеться заводити будильник посеред ночі", – додала Ебба Адіельссон.

Зазначається, що це ще не всі зміни, які відбудуться з "Євробаченням" цього року – подробиці організатори обіцяють повідомити згодом.

Коли відбудеться "Євробачення"?

Зазначимо, що 68-й Пісенний конкурс "Євробачення", участь у якому візьмуть представники 37 країн, відбудеться у травні у шведському місті Мальме. Півфінали "Євробачення-2024" проведуть на стадіоні Malmö Arena 7 та 9 травня (Україна виступатиме у першій половині першого півфіналу), а гранд-фінал конкурсу відбудеться у суботу, 11 травня.

Хто представлятиме Україну на конкурсі? 

Нагадаємо, 4 лютого, оголосили результати голосування нацвідбору на "Євробачення-2024". Переможцем цьогорічного відбору стали аlyona аlyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria.

Читайте також:
Визначено переможця нацвідбору на Євробачення-2024 Визначено переможця нацвідбору на Євробачення-2024
"Мені навіть трохи ніяково", – сурдоперекладачка нацвідбору Євробачення-2024 Катерина Заботкіна – про реакцію українців на свій виступ
Сьогодні ввечері буде визначено переможця нацвідбору на Євробачення-2024 Сьогодні ввечері буде визначено переможця нацвідбору на Євробачення-2024
Євробачення-2024: Оприлюднили пісні нацвідбору та порядок їхніх виступів Євробачення-2024: Оприлюднили пісні нацвідбору та порядок їхніх виступів