USD
НБУ
38.48
Готівка
38.80
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95
Втрати орків: 4 0 6 0 8 0 (+1130)
USD
НБУ
38.48
Готівка
38.80
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95

На Бахмутському напрямку ЗСУ наступають, є просування, - Маляр

Водночас захисники продовжують наступальну операцію на Мелітопольському та Бердянському напрямках
ЗСУ_11

Позиції ЗСУ у Донецькій області. Весна 2023 року

Джерело: Уніан

На Бахмутському напрямку на південному фланзі довкола Бахмута воїни Збройних сил України сьогодні, 12 липня, наступали. Є просування, розповіла заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

"Зараз наші оборонці закріплюються на зайнятих рубежах", - сказала Маляр.

Також Сили оборони України стримували наступ російських військ на Куп’янському, Лиманському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Успішно. Ворог не просунувся, тривають важкі бої.

Південь України

Водночас захисники продовжують наступальну операцію на Мелітопольському та Бердянському напрямках.
Військові виконують чимало задач, спрямованих на ослаблення ворога та відпрацювання обстановки до подальших дій.

"За останні тижні наші оборонці на півдні суттєво підірвали наступальні та оборонні спроможності ворога. Так, через знищення великої кількості складів з боєприпасами, кількість ворожих обстрілів зараз знизилась", - додала заступниця.

Нагадаємо, на початку липня на Бахмутському напрямку ситуація була вкрай загостреною.

ЗСУ контратакують

Також українські військові в ході контрнаступальних операцій з початку літа і станом на 10 липня деокупували майже стільки ж території, скільки російські війська захопили більш як за шість місяців. Про це йдеться у звіті ISW.

Тоді українські війська вели контрнаступальні дії щонайменше на трьох ділянках фронту: на Бахмутському, Бердянському (межа Донецької і Запорізької областей) та Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямках. 

Раніше в ISW повідомляли, що українські війська досягли локальних успіхів під час контратак на заході Запорізької області, однак росіяни продовжують оборонятися відповідно до обґрунтованої тактичної оборонної доктрини.

За даними аналітиків, російські війська відреагували на початок українських контрнаступальних операцій на заході Запорізької області згідно з усталеною російською доктриною, яка передбачає, що перший ешелон військ відбиває або сповільнює атакувальні сили за допомогою мінних полів, укріплень і опорних пунктів, а другий ешелон військ контратакує.

Читайте також:
Через бойові дії на територіях, які охоплюють Чорне й Азовське моря, неможливо обстежити й підтримати Через бойові дії на територіях, які охоплюють Чорне й Азовське моря, неможливо обстежити й підтримати "добрий" екологічний стан водойм, - Міндовкілля
Наразі росіяни свої зусилля концентрують на Авдіївському, Куп'янському та Лиманському напрямках, – Скібіцький Наразі росіяни свої зусилля концентрують на Авдіївському, Куп'янському та Лиманському напрямках, – Скібіцький
Понад 60% українських біженців хочуть повернутися додому Понад 60% українських біженців хочуть повернутися додому
В Україні видали першу ліцензію на роботу в бойових умовах з наркотичними засобами та прекурсорами В Україні видали першу ліцензію на роботу в бойових умовах з наркотичними засобами та прекурсорами