USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 6 3 7 0 (+1300)
USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65

Окупанти перевели п'ятий енергоблок ЗАЕС в стан "холодного зупину", – МАГАТЕ

Охолодити п'ятий реактор ЗАЕС вирішили з метою проведення ремонтних робіт на енергоблоці
ЗАЕС
ЗАЕС
Джерело: відкриті джерела
 

Російські окупанти після переведення в "гарячий зупин" четвертого енергоблока Запорізької АЕС охолодили п'ятий енергоблок. Про це йдеться у звіті Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

Як розповіли в агентстві, охолодити п'ятий реактор ЗАЕС вирішили з метою проведення ремонтних робіт на енергоблоці, які можливі лише у стані "холодного зупину".

Це сталося через три дні після того, як росіяни перевели четвертий енергоблок з "холодного стану" в "гарячий". Тепер, за словами МАГАТЕ, пара з четвертого енергоблока використовується для очищення стічних вод на ЗАЕС. Інші реактори – в режимі "холодного зупину".

Водночас, як зазначають в МАГАТЕ, експерти організації пропонували встановити на ЗАЕС зовнішній паровий котел, щоб перевести всі енергоблоки атомної станції в режим "холодного зупину".

Крім того, експерти агентства, які перебувають на території ЗАЕС, вчора відвідали п'ятий енергоблок, щоб оглянути корпус реактора, басейн відпрацьованого палива та парогенератор. За їх словами, все обладнання, здається, було в нормальному стані.

Жодних мін чи вибухівки експерти організації також не виявили всередині енергоблоку. Однак міни все ще залишаються по периметру АЕС. Також окупанти не допускають експертів МАГАТЕ на дахи енергоблоків, де, за даними української розвідки, може бути вибухівка.

Нагадаємо, Запорізька АЕС перебуває під контролем російських окупантів з березня 2022 року. З того часу через російські навмисні обстріли АЕС залишилася фактично відрізаною від енергомережі, тому майже всі реактори були переведені у режим холодного зупину. Однак при цьому в режимі "гарячого зупину" перебував п'ятий енергоблок, який підтримував життєдіяльність станції.

Читайте також:
Чому саме в травні почали відключати світло і коли ж користуватися пралкою? В Чому саме в травні почали відключати світло і коли ж користуватися пралкою? В "Укренерго" відповіли
Втрати в українській енергосистемі мають зменшитися на 6 млрд кВт-год завдяки технологіям Втрати в українській енергосистемі мають зменшитися на 6 млрд кВт-год завдяки технологіям "розумних мереж", – Міненерго
Економне використання електроенергії має стати новою звичкою для всіх нас, – Шмигаль Економне використання електроенергії має стати новою звичкою для всіх нас, – Шмигаль
Уряд виділив 1,5 млрд гривень для відновлення Трипільської та Зміївської ТЕС Уряд виділив 1,5 млрд гривень для відновлення Трипільської та Зміївської ТЕС