USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25
Втрати орків: 5 3 0 9 2 0 (+1170)
USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25

Оголошено тимчасові коридори для торговельних суден, що прямують до/з портів України, – ВМС ЗСУ

До проходу маршрутами допускатимуться судна, власники або капітани яких офіційно підтверджують готовність до плавання в таких умовах
корабель з зерном
Джерело: відкриті джерела

В Україні оголосили тимчасові коридори для торговельних суден, що йдуть між портами Чорноморська, Одеси та Южного. Про це поінформували у Військово-морських силах Збройних сил України.

У повідомленні зазначили, що протягом всіх маршрутів зберігається військова загроза та мінна небезпека з боку РФ. Вказані маршрути в першу чергу використовуватимуть для виходу цивільних суден з портів Чорноморська, Одеси та Южного, що перебувають там з початку повномасштабного вторгнення. 

"Раніше дані маршрути вже були запропоновані Україною у зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Рада Міжнародної морської організації визнала право України на вільне торговельне судноплавство, яке гарантовано Міжнародним морським правом. Міжнародна морська організація закликала Росію дотримуватися міжнародних конвенцій та припинити загрози торгівельному судноплавству в Чорному морі", – йдеться в повідомленні.

До проходу маршрутами допускатимуться судна, власники або капітани яких офіційно підтверджують готовність до плавання в таких умовах.

Нагадаємо, що останнє судно з українським продовольством вийшло з порту Одеси 16 липня. Після виходу Росії з "зернової угоди" держава-агресорка атакувала портову зернову інфраструктуру з метою припинити доступ українського продовольства на світові ринки. Світові лідери, в тому числі країн Африки, закликали Росію припинити шантаж продовольством та не перешкоджати українському агроекспорту.

Читайте також:
"Марафон добра": Колишній воїн, попри хворобу, долає тисячі кілометрів пішки, щоб допомогти ЗСУ
Запоріжжя вслід за Харковом будує підземні школи Запоріжжя вслід за Харковом будує підземні школи
ГУР ідентифікувало військових РФ, які розстріляли воїнів ЗСУ, коли брали в полон на Запорізькому напрямку ГУР ідентифікувало військових РФ, які розстріляли воїнів ЗСУ, коли брали в полон на Запорізькому напрямку
На ЗСУ з місцевих бюджетів: Яку допомогу фронту запланували цьогоріч в обласних адміністраціях та Києві На ЗСУ з місцевих бюджетів: Яку допомогу фронту запланували цьогоріч в обласних адміністраціях та Києві