USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95
Втрати орків: 4 6 1 0 6 0 (+800)
USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95

Обмежено придатні чоловіки повинні пройти повторний медогляд: Ухвалено закон

Слова "обмежена придатність" тепер взагалі законодавчо виключено
зсу

Український військовий 

Джерело: відкриті джерела

Верховна Рада сьогодні ухвалила у другому читанні та в цілому закон (реєстр. №10313) щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист. Згідно з документом, чоловіки, які були визнані обмежено придатними до служби, повинні будуть протягом дев'яти місяців пройти повторний медичний огляд.

"Установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби", – йдеться в тексті документа.

Слова "обмежена придатність" тепер взагалі виключено, залишиться лише норма про непридатність.

Також виключено відповідну норму про обмежену придатність з підстав припинення контракту і звільнення з військової служби.

Хто належить до категорії обмежено придатних?

Після отримання повістки від військкомату чоловіків направляють на обстеження військово-лікарської комісії (ВЛК). Вона визначає, чи є чоловік придатним до військової служби, непридатним або обмежено придатним.

У разі визнання комісією повністю непридатним, чоловіка не можуть мобілізувати навіть в умовах війни. Але що стосується обмеженої придатності, то якщо в мирний час такий військовозобов'язаний не може нести військову службу, то в умовах воєнного стану він не отримує відстрочки. Тобто з обмеженою придатністю можуть мобілізувати для служби в ЗСУ (категорія придатності "В").

Де може служити обмежено придатний у воєнний час?

Згідно з наказом Міноборони №402 обмежено придатні у воєнний час не можуть служити в:

  • десантних військах;
  • плавскладі флоту;
  • морській піхоті;
  • спецспорудах (за винятком підрозділів забезпечення).

Обмежено придатний для військової служби у воєнний час може служити в:

  • частинах або підрозділах забезпечення;
  • військкоматах (ТЦК і СП);
  • установах, організаціях, навчальних закладах.

Тобто таку людину не можуть направити в бойову частину на передову, але можуть мобілізувати і залишити, наприклад, проходити службу при військкоматі.

Як пройти ВЛК?

Запис через електронну чергу на ВЛК може відбуватись віддалено начальником медичної служби військової частини або безпосередньо в закладі охорони здоров’я посадовою особою медзакладу.

Віддалений запис на ВЛК працює так: начальник медичної служби військової частини направляє військовослужбовця на ВЛК. Заходить в систему е-Черги, робить там відповідний запит, вносить необхідні дані військовослужбовця, після чого запис потрапляє в електронну базу закладу охорони здоров’я. Далі секретар ВЛК закладу охорони здоров’я приймає цей запит, розписує необхідних для майбутнього пацієнта лікарів, виходячи з особливостей його захворювання, травми чи поранення. Кожен зі спеціалістів, який повинен оглянути військовослужбовця, не виходячи з кабінету, бачить усю завантаженість по днях і годинах на тиждень вперед.

Якщо військова частина не перейшла на віддалений запис на ВЛК і направляє військовослужбовця на ВЛК без запису, військовослужбовцю потрібно звернутись в реєстратуру закладу охорони здоров’я, де посадова особа медзакладу запише військовослужбовця до відповідних спеціалістів через електронну чергу.

Коли закон набирає чинності?

Цей закон набирає чинності через один місяць з дня, наступного за днем його опублікування.

Після цього громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби, протягом дев’яти місяців підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.

Читайте також:
Росіяни модернізують Росіяни модернізують "шахеди" та нарощують темпи їхнього виробництва
Велика Британія виділить Україні найбільший в історії пакет військової допомоги Велика Британія виділить Україні найбільший в історії пакет військової допомоги
МЗС наказало припинити усі консульські дії щодо українців призовного віку МЗС наказало припинити усі консульські дії щодо українців призовного віку
На оборону за три місяці спрямували 60% усіх видатків держбюджету На оборону за три місяці спрямували 60% усіх видатків держбюджету