USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40
Втрати орків: 5 7 0 1 2 0 (+1140)
USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40

ОАЕ обмежать реекспорт товарів до Росії, які та використовує у війні проти України, – Bloomberg

Європейський Союз активізував зусилля щодо застосування санкцій проти РФ
санкції

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Об'єднані Арабські Емірати найближчим часом обмежать експорт товарів подвійного призначення до Росії. Керівництво Європейського Союзу повідомило державам-членам, що ОАЕ погодилися обмежити реекспорт до Росії товарів подвійного призначення, що використовуються у військових цілях в Україні. Про це інформує Bloomberg.

Як пише видання із посиланням на джерела, Європейська комісія поінформувала послів Євросоюзу про розвиток ситуації на цьому тижні. Туреччина розглядає аналогічну міру, додали джерела. Ці кроки охоплюватимуть прямий реекспорт і означатимуть перемогу союзників України, які намагаються перекрити потік військових товарів до Росії. Раніше повідомлялося, що ОАЕ розглядають можливість введення контролю.

"В останні місяці ЄС активізував зусилля щодо забезпечення дотримання своїх торгових санкцій, приділяючи особливу увагу припиненню можливості Кремля роздобути високопріоритетний список товарів, що охоплює десятки технологій і компонентів, що використовуються в російській зброї, знайденій в Україні, або необхідних для її виробництва", – йдеться в повідомленні.

Представник ОАЕ заявив, що вони обмежують експорт і реекспорт виявлених товарів подвійного призначення в зони конфліктів і мають чинну правову систему експортного контролю, за допомогою якої постійно контролюють експорт товарів подвійного призначення. Чиновник додав, що Об'єднані Арабські Емірати продовжують підтримувати тісний діалог з міжнародними партнерами з питань війни в Україні та її наслідків для світової економіки.

Європейська комісія і Міністерство торгівлі Туреччини відмовилися від коментарів. Після того як ЄС і його союзники по "Великій сімці" заборонили експорт товарів подвійного призначення до Росії, Москві вдалося обійти обмеження, імпортуючи ці товари через треті країни, зокрема – Центральної Азії, а також Туреччину, ОАЕ та інші.

Союзники України здійснили поїздки по багатьох з цих країн, намагаючись переконати їх обмежити торговельні потоки. Державам Євросоюзу повідомили, що останні дані свідчать, що прямий експорт в Росію з багатьох цих країн наразі почав падати, але залишається вище довоєнного рівня, кажуть джерела.

Китай і Гонконг стали юрисдикцією, що викликає основне занепокоєння, на їхню частку припадає понад 80% російських закупівель високопріоритетних товарів, поінформували джерела Bloomberg.

Нові маршрути поставок

Кремлю також, імовірно, вдалося розробити нові маршрути поставок: торгівля пріоритетними товарами з Туреччини і Сербії в Казахстан і Киргизстан демонструє безпрецедентний і аномальний сплеск. Проте одна з цілей торгових санкцій і дипломатичної взаємодії блоку з цими країнами полягає в тому, щоб зробити імпорт якомога дорожчим для Росії.

Останні обмежувальні заходи ЄС включали різні інструменти для боротьби з обходом санкцій, такі як механізм, що забороняє експорт певних товарів компаніям у третіх країнах, а також лістинг фірм. США і Велика Британія також ввели обмеження проти низки компаній третіх країн.

Пакет санкцій, який Європейський Союз збирається запропонувати найближчими днями, імовірно, включатиме в себе додаткові заходи і списки. Очікується також, що ЄС розширить торговельні обмеження на більшу кількість товарів, включаючи зварювальні апарати.

Виклики перед ЄС

Одна з труднощів, з якою стикається Євросоюз, полягає в тому, що багато з цих країн повільно надають своєчасні дані про торгівлю або взагалі не надають інформацію, що ускладнює повну оцінку цього питання. За словами джерел Bloomberg, підкреслюючи масштаби проблеми, державам-членам цього тижня повідомили, що в період з січня по липень більше ніж 20 000 фірм експортували до Росії пріоритетних товарів на суму близько 7 мільярдів євро.

Більшість цих компаній була розташована в Китаї та Гонконгу, за ними йшли Туреччина, ОАЕ (на які припадає 6% і 4% продажів відповідно), Таїланд, Малайзія, Тайвань, Сінгапур та В'єтнам. Основна частина торгових операцій здійснюється невеликим числом фірм. Деякі країни, в тому числі Казахстан і Киргизстан, застосовують експортний контроль до найбільш чутливих товарів, але достовірність цього часто важко перевірити, кажуть джерела.

Санкції проти РФ хочуть посилити

З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну проти країни-агресора було запроваджено численні санкції. Але Росія через безліч фірм-посередників із низки країн продовжує закуповувати необхідні для виробництва озброєння товари подвійного призначення. Так, раніше ми повідомляли, що голландські компанії, ймовірно, обходять санкції Євросоюзу проти Росії, використовуючи Туреччину. Експорт у цю країну з Нідерландів значно зріс за останні два роки.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський запровадив нові санкції проти юридичних осіб, частина з яких пов'язана з російським олігархом Михайлом Фрідманом. Чорний список із запропонованими компаніями внесла Служба безпеки України. До нього увійшли такі юрособи: Sogeral Foundation; Haberfield Limited; Alfa Finance Holdings Limited; Erasmony Limited; Rissa Investments Limited; International Distribution Systems Limited; Slavisilla Holdings Limited; CTF Holdings S.A.; Dendar Investment Fund Limited.

Читайте також:
Росія краде в українських полонених органи: Їх, ймовірно, використовують для трансплантації Росія краде в українських полонених органи: Їх, ймовірно, використовують для трансплантації
Rheinmetall отримав перше замовлення від України на будівництво заводу боєприпасів Rheinmetall отримав перше замовлення від України на будівництво заводу боєприпасів
Перші сім увʼязнених жінок приєдналися до лав ЗСУ Перші сім увʼязнених жінок приєдналися до лав ЗСУ
Україна має план деокупації Криму і робить все можливе, щоб вийти на міжнародно визнані кордони 1991 року, - Сирський Україна має план деокупації Криму і робить все можливе, щоб вийти на міжнародно визнані кордони 1991 року, - Сирський