USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 5 6 0 5 0 (+710)
USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90

НБУ відкликав ліцензію у найбільшого небанківського обмінника "Фінод"

У першому півріччі "Фінод" очолив перелік фінансових компаній за розміром виручки
обмін валют
Джерело: відкриті джерела

Національний банк України анулював ліцензію ТОВ "Фінод" (Одеса), яке займається обміном валют, – компанії, яка, згідно з інформацією на її сайті, має понад 400 обмінників у 16 областях країни.

Про це поінформувала пресслужба НБУ.

"Ліцензії ТОВ "Фінод" анульовано у зв’язку з невиконанням застосованого Національним банком заходу впливу у вигляді зобов’язання вжити заходів для усунення порушення та причин, що сприяли вчиненню порушення", – йдеться в повідомленні.

За даними НБУ, у першому півріччі "Фінод" очолив перелік фінансових компаній за розміром виручки – 2 млрд 115,25 млн гривень. Його чистий прибуток становив 61,96 млн гривень, витрати на оплату праці – 30,97 млн гривень, активи – 1,06 млрд гривень, зобов'язання – 0,92 млрд гривень, власний капітал – 0,14 млрд гривень.

На сайті компанії уточнюється, що її було створено 2012 року. Її статутний капітал – 15 млн гривень.

"Фінод", крім цього, мав ліцензії на надання послуг факторингу, фінансового кредиту, фінансового лізингу, надання гарантій і порук, які також анульовано.

Нацбанк зазначив, що рішення про анулювання ліцензії комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 21 серпня. Раніше на початку червня Нацбанк оштрафував "Фінод" на 300 тис. гривень у зв'язку з порушеннями у відеоспостереженні та контролі, а в середині липня зобов'язав компанію до 2 серпня надати інформацію про бенефіціарів та їхнє фінансове становище.

За даними на сайті, 14,81% в компанії належить її директору Максиму Ткаленку, ще 85,19% – Олексію Штевніну.

Крім цього, Нацбанк також анулював усі ліцензії ТОВ "ФК "Ріальто", якого він ще 10 липня позбавив ліцензії на надання коштів у позику, зокрема на умовах фінансового кредиту за підсумками позапланової інспекційної перевірки з питань захисту прав споживачів фінансових послуг.

Читайте також:
За рахунок допомоги партнерів: Міжнародні резерви України зросли майже на 20% За рахунок допомоги партнерів: Міжнародні резерви України зросли майже на 20%
Українці у 2023 році найчастіше потрапляли на гачок шахраїв з платіжними картками: У середньому перераховували понад 3 тис. гривень Українці у 2023 році найчастіше потрапляли на гачок шахраїв з платіжними картками: У середньому перераховували понад 3 тис. гривень
Україна може відмовитися від прив'язки гривні до долара, – НБУ Україна може відмовитися від прив'язки гривні до долара, – НБУ
Україна потребує понад 37 млрд доларів фінансування для покриття дефіциту бюджету Україна потребує понад 37 млрд доларів фінансування для покриття дефіциту бюджету