
На зустрічі у форматі "Рамштайн" 25 травня союзники України оголосили про плани навчання українських пілотів на літаках четвертого покоління, включно з F-16. Про це поінформував глава Пентагона Ллойд Остін під час брифінгу.
За його словами, у наступні тижні буде розроблено відповідну тренувальну інфраструктуру.
"Сьогодні союзники і партнери оголосили плани навчання українських пілотів на літаках четвертого покоління, включно з F-16. Ці навчання важливі для координації контактної групи", – йдеться в повідомленні.
Хто очолить коаліцію?
Глава Пентагона подякував Данії та Нідерландам, які очолили коаліцію у сфері навчання українських пілотів. У наступні тижні партнери з Данії, Нідерландів співпрацюватимуть з іншими партнерами, а саме з Норвегією, Польщею, Бельгією, Португалією, які були згодні приєднатися.
"Ми очікуємо що до цієї важливої місії приєднаються й інші. Наразі початок цього навчання пілотів є важливим прикладом відданості підтримці України. У наступні тижні буде розроблена тренувальна інфраструктура", – додав міністр оборони США.
РФ не досягне стратегічних цілей
Росія не зможе здобути перемогу у війні проти України. Її плани щодо окупації Донецької та Луганської областей є недосяжними, заявив глава Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.
"Будь-яке завершення війни відбувається за столом переговорів. Але ми розуміємо, що цю війну Росія не виграє. Усі цілі, які ставили перед собою росіяни, розчинилися в повітрі. Можливо, у Путіна (російського диктатора Володимира Путіна, – ред.) зараз мета захопити Донецьку і Луганську області, але ці цілі недосяжні. А стратегічні цілі України – звільнити всі свої окуповані території", – сказав Міллі.
Водночас він зазначив, що зараз на території України кілька сотень тисяч військ РФ. Тому досягти деокупації можна, але не в найближчій перспективі.
Також Міллі запевнив, що США разом із союзниками продовжать стійко допомагати Україні.
F-16 для України
Як пише Politico, Україна навряд чи до осені зможе отримати винищувачі F-16, оскільки країни-союзники наразі заявляють лише про готовність навчати українських пілотів на цих літаках.
Водночас європейські дипломати не виключають, що передача F-16 відбудеться вже восени.
За словами радника міністра оборони Олексія Резнікова Юрія Сака, Нідерланди можуть стати першою країною, яка подарує винищувачі.
Сполучені Штати – країна-виробник F-16, мають власний величезний авіаційний флот. Тим не менш Вашингтон поки розмірковує над можливістю поставок їх Україні.
Раніше у Білому домі заявляли, що Сполучені Штати Америки підтримають спільні міжнародні зусилля з навчання українських пілотів на сучасних винищувачах, але питання про те, чи буде якийсь із цих літаків відправлений безпосередньо зі США в Україну, ще невідомо.