USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25
Втрати орків: 5 3 0 9 2 0 (+1170)
USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25

На парламентських виборах у Швейцарії перемогла партія, яка виступала проти військової допомоги Україні

У попередньому скликанні ця політсила також мала більшість у нижній палаті
Швейцарія
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

У Швейцарії відбулися вибори до Федерального парламенту. Згідно з підсумками голосування, перемогла партія Swiss People's Party (SVP), яка виступала проти постачання зброї Україні. Про це повідомляє swissinfo.

Зазначається, що кількість депутатів цієї політичної сили у швейцарському парламенті збільшилася на дев'ять – їх буде 62 із 200.

Виборці зі Швейцарії обрали новий парламент на 2023–2027 роки. Було обрано кандидатів на 200 місць у Палаті представників і 44 (з усіх 46 місць) у Сенаті. Явка склала 46,6%.

Основним переможцем стала права Швейцарська народна партія, яка набрала 28,6% голосів і отримала дев'ять додаткових місць. Саме ця політсила виступала під гаслами обмеження імміграції та суворого дотримання нейтралітету.

Також відомо, що вона виступає проти постачання зброї Україні та видачі дозволу іншим країнам на реекспорт.

При цьому варто зазначити, що в попередньому скликанні партія також мала більшість у нижній палаті.

Тож, виходячи з результатів виборів, Україні навряд чи варто сподіватися, що Швейцарія почне постачання зброї або дозволить реекспорт свого озброєння іншим країнам.

Нагадаємо, 15 жовтня у Польщі відбулись парламентські вибори. За даними екзитполів IPSOS, перемогу отримала консервативна "Право і справедливість" (президент Дуда є її висуванцем) – 36,8%. Однак експерти прогнозують, що більшість у Сеймі отримають саме опозиційні партії, які можуть увійти в коаліцію з партією Дональда Туска.

Читайте також:
Анонс другого Саміту миру, підпис Спільного комюніке й беззаперечна підтримка територіальної цілісності України: У Швейцарії підсумовують масштабну дипломатичну конференцію Анонс другого Саміту миру, підпис Спільного комюніке й беззаперечна підтримка територіальної цілісності України: У Швейцарії підсумовують масштабну дипломатичну конференцію
Двосторонні зустрічі, низка гострих заяв і підсумкова декларація: У Швейцарії проходить другий день Саміту миру. Відео, фото Двосторонні зустрічі, низка гострих заяв і підсумкова декларація: У Швейцарії проходить другий день Саміту миру. Відео, фото
Проросійський президент Словаччини Пеллегріні офіційно склав присягу і взявся до виконання обов'язків Проросійський президент Словаччини Пеллегріні офіційно склав присягу і взявся до виконання обов'язків
Усе, про що домовимося, буде частиною миротворчого процесу, – Зеленський на Саміті миру Усе, про що домовимося, буде частиною миротворчого процесу, – Зеленський на Саміті миру