USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00
Втрати орків: 5 0 2 3 4 0 (+1150)
USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00

Ми готові до рішучих дій у війні, – Буданов

Очільник ГУР МОУ стверджує, що реальних воєнних успіхів у ворогів не було
Кирило Буданов

Кирило Буданов

Джерело: відкриті джерела

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов дав інтерв’ю для видання Le Monde. В опублікованому матеріалі журналісти навели паралелі між ізраїльською спецслужбою "Моссад" зразка 70 років минулого століття та нинішнім українським ГУР МОУ, на що очільник розвідки заявив про готовність до рішучих дій.

"Часи інші, але ми готові до рішучих дій", – сказав Буданов.

Головні тези з розмови

Причина російських ракетних ударів наприкінці 2023-го і на початку 2024 року, на думку очільника ГУР, "вельми банальна": їм хотілося якомога швидше оголосити минулий рік "переможним" і перейти до наступного.

"Проте реальних воєнних успіхів у ворогів не було. Утім у російських ракет є низка недоліків – часто промахуються, ми негайно ж відправили їм нашу відповідь. Ціллю були їхні військові об’єкти", – зазначив Буданов.

Якщо порівнювати з попередніми роками, то з кінця літа 2023 року є тенденція до збільшення кількості виготовлених РФ боєприпасів. Йдеться не про куплені за кордоном снаряди, а саме про вироблені їхньою промисловістю.

"Водночас відзначаємо зниження їхньої якості. Інтенсивне застосування безпілотників з обох боків зумовило неможливість проведення як російських, так і українських наступальних операцій. Ще один фактор – щільність мінних полів, якої не було з часів Другої світової війни. Ми знаємо рішення для безпілотників – це електронні засоби протидії, для мін необхідне спеціалізоване обладнання. Це повертає нас до питання виробничих потужностей: немає нічого невирішуваного, але до уваги потрібно брати все", – додав начальник розвідки.

Північна частина Чорного моря перебуває під контролем України, як і газовидобувні платформи

Морські експортні коридори, які дуже важливі для нашої економіки, знову функціонують, навіть попри ризики через війну.

"Ми регулярно атакуємо військовий флот і портові споруди противника, тож росіянам поспіхом довелося перекидати все на південний схід. Вороги намагаються створити військово-морську базу в Очамчире на окупованій території Грузії. У 2023 році відбулися перші українські висадки на території тимчасово окупованого Криму, хоча дехто вважав їх неможливими. Це дає надію – особливо українцям на півострові, які уже 10 років живуть під російською окупацією, і багато хто з них уже почав опускати руки", – стверджує Буданов.

Очільник ГУР уточнює: "Усі думали, що у Москви сильна армія, але слабка економіка. Виявилося, що навпаки, – армія слабка.

"Економіка Росії може бути слабкою, але країна аж ніяк не голодує. З такими темпами може протриматися доволі довго. Нинішніх західних санкцій недостатньо – вони повинні були б зачепити основні сектори економіки РФ, які досі залишалися осторонь: енергетику, металургію і фінансову систему загалом", – пояснює Буданов.

Потрібно більше снарядів і артилерійських систем

"Йдеться не лише про сучасні технології. Нас цікавить усе, включно зі старими системами, які вже не використовуються. Питання кількості – важливе. Економічний сектор України потребує підтримки, аби гарантувати стабільність держави. Інші питання стосуються лише України", – зазначає начальник розвідки.

Буданов нагадує, що війна почалася 10 років тому, повномасштабне вторгнення триває з 2022 року. Втома проявляється як на індивідуальному, так і на суспільному рівнях.

"Я не критикую, це цілком пояснюване явище. Головне – знайти рішення, і ми їх вчасно знайшли. Тим, хто за кордоном вважає, що втомився від України, доведеться піклуватись про московитів, коли вони прийдуть займати їхні власні території", – каже Буданов.

Росія веде війну не лише проти України, а й проти НАТО

"Про це від початку твердить пропаганда окупантів. Щодня читаю російські (секретні, – ред.) доповіді й звіти, які циркулюють різними каналами. У кожному з них йдеться про "удари по базах НАТО", уточнюється, що там було "50 поляків", "30 французів" і так далі. Вони знають, що це неправда, але передають саме цю інформацію. Ба більше, російські військовополонені розповідали нам про своє здивування, коли вони не побачили тут жодного солдата НАТО. У їхньому розумінні, вони прийшли, щоб вести війну проти них, і Україна – це лише перший етап", – прокоментував очільник ГУР.

Буданов зробив невтішний прогноз про терміни війни в Україні

Війна може тривати ще довго. Росіяни просто не будуть підписувати жодного договору з Києвом та коаліцією союзників, а й надалі здійснюватимуть хаотичні обстріли України, але без потужних бойових дій.

Про це в інтерв'ю NV у листопаді минулого року розповідав глава ГУР Кирило Буданов.

"Є такі випадки в історії, коли давні війни між державами юридично так і не завершені. Простий приклад – РФ і Японія після 1945 року так і не підписали мирний договір через Північні острови (які Росія називає Курильськими). Цій територіальній проблемі вже понад 70 років. Тому цей сценарій дуже вірогідний і тут, бо у РФ значні територіальні апетити щодо України, які стосуються не лише Криму. Звісно ж, ці апетити ніхто не збирається задовольняти", – пояснив Буданов.

Читайте також:
Уже близько 600 ув'язнених приєдналися до ЗСУ, вони будуть штурмовиками, - Мін'юст Уже близько 600 ув'язнених приєдналися до ЗСУ, вони будуть штурмовиками, - Мін'юст
Україна, схоже, готується до дальніх ракетних ударів по Росії, – Defense Express Україна, схоже, готується до дальніх ракетних ударів по Росії, – Defense Express
Франція відправляє військових інструкторів в Україну, – Сирський Франція відправляє військових інструкторів в Україну, – Сирський
На Сумському напрямку потенційно високою залишається ймовірність загострення військового протистояння На Сумському напрямку потенційно високою залишається ймовірність загострення військового протистояння