USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 7 8 3 0 (+870)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

Мучили електрикою та робили "ін'єкції". Як росіяни знущалися над українцями у Біляївському ліцеї

Кілька людей не витримали тортур і померли
окупанти росіяни
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Село Біляївка на Херсонщині на початку березня 2022 року потрапило в окупацію росіян. Там терористи обладнали катівню в ліцеї, де катували та били цивільних. Про звірства росіян розповідає видання Zmina.

У ніч із 4-го на 5 квітня 2022 року на другий поверх Біляївського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) І–ІІІ ступенів", де росіяни влаштували свій штаб, привели перших затриманих цивільних – трьох мешканців Любимівки та одного чоловіка з Осокорівки.

Джерело: Zmina

Журналістам вдалося поспілкуватися з деякими людьми, які пережили звірства окупантів.

"Ставилися, як до худоби"

В одному з технічних приміщень на другому поверсі ліцею російські військові облаштували камеру для затриманих: біля стіни встановили триповерхові дерев'яні нари. У різний період тут утримували до 13 осіб, тож деяким полоненим доводилося спати на підлозі.

Ілюстративне фото 

Джерело: Zmina

Затриманих приводили в кімнату із зав'язаними очима, в більшості випадків – і руками. Деяким пов'язки з очей знімати забороняли.

В утриманні чоловіків майже не годували. Вони згадують, що росіяни раз на чотири-п'ять днів приносили в обрізаній п'ятилітровій пляшці рідку юшку – кожному вистачало цього харчу на пару ковтків. Іноді давали м'ясні консерви та хліб.

Жахлива ситуація була і з водою – як технічною, так і з питною. Голод і спрагу полонених росіяни використовували, зокрема, і для тиску на них – пропонували їжу та воду в обмін на зізнання, доноси чи співпрацю.

Катували, знущались та робили невідомі "ін'єкції"

Щонайменше щодо 12 чоловіків, яких утримували в приміщенні Біляївської школи, росіяни застосовували фізичне насильство, з'ясували розслідувачі.

Найпоширенішими, за словами постраждалих, були так звані "професійні" побиття. Чоловіків били прикладами зброї, киянок – дерев'яними молотками для столярних робіт, руками та ногами.

Щоб посилити тиск на затриманих, росіяни вдавалися до імітації страт. Цим вони залякували не лише потерпілих, яких нібито вбивали, а й інших утримуваних.

Також окупанти застосовували для тортур електричні стільці, муки сексуального характеру та невідомі "ін'єкції".

За словами одного з потерпілих, росіяни при ньому з ампули набрали в шприц рідину коричневого кольору. Коли йому це вкололи, один із військових додав, що це була "кислота".

Одразу після уколу в чоловіка потемніло перед очима, йому стало важко рухатися і говорити і врешті-решт він втратив свідомість. У безпам'ятстві потерпілий був недовго, як йому здається, він прийшов до тями, коли його переносили назад у кімнату утримання.

Як згадують потерпілі, інший затриманий, якому робили укол, після "ін'єкції" не міг чітко говорити, не спав, постійно рухався і розривав на собі одяг. Через кілька днів чоловіка забрали з кімнати. Через три-п'ять днів він повернувся і повідомив, що йому знову щось вкололи. Майже одразу стан потерпілого почав стрімко погіршуватися. Чоловік помер у кімнаті без медичної допомоги.

Нагадаємо, раніше ми писали, що окупаційному "коменданту" Херсонської області, який закатував до смерті двох полонених українців, оголосили про підозру. В спецслужбі розповіли, що йдеться про російського полковника Віктора Бедрика – заступника командира 22-го армійського корпусу берегових військ РФ.

Читайте також:
"Редіс" Прокопенко закликав прибрати "Азов" з "чорних списків", щоб бригада почала отримувати зброю зі США
Нідерланди виділяють понад 200 млн євро на ППО та боєприпаси для України Нідерланди виділяють понад 200 млн євро на ППО та боєприпаси для України
Україна розслідує майже 4 тисячі злочинів, вчинених військовими РФ проти дітей, - Лубінець Україна розслідує майже 4 тисячі злочинів, вчинених військовими РФ проти дітей, - Лубінець
ЄС має намір розширити покарання за обхід санкцій проти Росії ЄС має намір розширити покарання за обхід санкцій проти Росії