USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Міжнародний суд ООН продовжить розгляд справи України проти Росії щодо геноциду

Суд Організації Об'єднаних Націй підтвердив свою юрисдикцію за позовом України через вторгнення РФ
ООН Україна

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

У п'ятницю, 2 лютого, Міжнародний суд ООН в Гаазі визнав свою юрисдикцію у справі України проти Росії щодо геноциду. Судді Міжнародного суду Організації Об'єднаних Націй постановили, що справа, яку Україна порушила проти Росії за звинуваченням у геноциді за кілька днів після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року, може просуватися далі.

Зокрема, суд визнає, що він має юрисдикцію розглядати запит України про те, що вона не порушувала своїх зобов’язань за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього і що цей запит є прийнятним.

Йдеться про позов, який Україна подала до суду ООН 26 лютого 2022 року щодо маніпуляцій Росією щодо Міжнародної конвенції про запобігання геноциду, щоб виправдати напад на Україну, оголошуючи "спеціальну військову операцію". Додамо, тоді Росія заявляла, що напала нібито через геноцид на Донбасі з боку України.

Україна ж просить суд визнати, що немає достовірних доказів геноциду на Донбасі і що Росія порушила конвенцію, коли визнавала незалежність "Л/ДНР".

"У нас має бути окрема інституція нарешті, яка має розслідувати і збирати докази по міжнародних злочинах. У нас вже є понад 100 тисяч злочинів, якщо ми зараз створимо таку інституцію, то це роботи вже на 10 років. Тобто в принципі, якщо ми не створимо таку інституцію, ті злочини ніколи не будуть розслідуванні – і це 90% цих злочинів. Тому нам для цього потрібно перш за все мати належні органи розслідування. По-друге, нам потрібна постійна співпраця дипломатичного корпусу. Ми маємо навчитися бути проактивними в усіх організаціях", – під час брифінгу заявив юрист, правозахисник, програмний директор Центру громадянських свобод Володимир Яворський.

Суд ООН про фінансування тероризму та дискримінацію в окупованих регіонах з боку РФ

Нещодавно міжнародний суд ООН оголосив фінальне рішення за позовом України проти РФ у справі про порушення Конвенцій про заборону фінансування тероризму та подолання форм расової дискримінації на Донбасі та у Криму.

Суд Організації Об'єднаних Націй визнав порушення з боку Росії певних частин Конвенції про заборону фінансування тероризму. Засідання суду у Палаці миру в Гаазі (Нідерланди) транслювалося у прямому ефірі.

Цей позов проти РФ до суду ООН Україна подала 16 січня 2017 року, він пов'язаний з агресією загарбників у Криму та на Донбасі. У позові йдеться про порушення Кремлем двох конвенцій: про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України відреагувало на рішення Міжнародного суду Організації Об'єднаних Націй за позовом проти Росії щодо порушення конвенцій про тероризм і расову дискримінацію. У МЗС зазначили, що напередодні Міжнародний суд ООН встановив, що Росія порушила Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Читайте також:
Росія почне наступ наприкінці травня - на початку червня, але ми добре підготуємося - Буданов Росія почне наступ наприкінці травня - на початку червня, але ми добре підготуємося - Буданов
Подальші бойові дії в Україні можуть розвиватись за двома сценаріями Подальші бойові дії в Україні можуть розвиватись за двома сценаріями
Переспрямовувати кошти з телемарафону на ЗСУ недоцільно: Уряд відповів на петицію Переспрямовувати кошти з телемарафону на ЗСУ недоцільно: Уряд відповів на петицію
Макрон запропонує тимчасово зупинити війни у світі під час Олімпіади-2024 Макрон запропонує тимчасово зупинити війни у світі під час Олімпіади-2024