USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65
Втрати орків: 5 6 8 9 8 0 (+1220)
USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65

Мін’юст просить ВАКС застосувати санкції до Табачника

Зараз ексміністр переховується від українських правоохоронців у Росії
Дмитро Табачник
Дмитро Табачник
Джерело: відкриті джерела

Міністерство юстиції подало до Вищого антикорупційного суду позов про застосування санкцій до ексміністра освіти та науки Дмитра Табачника. Про це інформує пресслужба Мін’юсту.

Зазначається, що під час повномасштабного вторгнення він разом із представниками вищих органів влади РФ організовував та координував діяльність керівників окупаційних адміністрацій Херсонської та Запорізької областей у сфері охорони здоров’я, освіти, підготовки до проведення референдумів.

А також вів підривну діяльність проти України ще до початку повномасштабного російського вторгнення, контактуючи з представником російської спецслужби.

"Табачник висловлює свою позицію у бік підтримки ключової пропагандистської риторики країни-агресора – т. зв. "денацифікації України", бере активну участь у матеріально-технічному забезпеченні створення та функціонування окупаційних адміністрацій", – йдеться в повідомленні.

Що відомо про Табачника?

Табачник – колишній міністр освіти України, який після Революції гідності виїхав за межі України та на сьогодні перебуває на тимчасово окупованих територіях.

Буч членом політради "Партії регіонів". Народний депутат України 3-го і 6-го скликань, був головою комітету закордонних справ. Обіймав посаду другого голови Адміністрації президента України (1994–1996). Двічі віцепрем'єр-міністр України (в урядах Віктора Януковича, 2002–2003, 2006–2007).

З 11 березня 2010 року по 23 лютого 2014 – міністр освіти і науки в уряді Миколи Азарова. 23 лютого 2014 року постановою Верховної Ради України №765-VII без обговорення звільнений від виконання обов'язків міністра освіти голосами 236 народних депутатів.

Перебуває у всеукраїнському розшуку з липня 2015 року, з 2014-го переховується від українських правоохоронців у Росії. Фігурант санкцій Євросоюзу за незаконне привласнення державних коштів.

Нагадаємо

У листопаді 2022 року СБУ повідомила Табачнику про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Згодом СБУ наклала арешт на майно фігуранта на загальну суму понад 2 млн доларів.

Читайте також:
Словаччина та Угорщина просять ЄС переконати Україну скасувати санкції проти Словаччина та Угорщина просять ЄС переконати Україну скасувати санкції проти "Лукойла": Погрожують припиненням постачання електрики
Перші колишні ув’язнені будуть захищати Україну вже наприкінці літа Перші колишні ув’язнені будуть захищати Україну вже наприкінці літа
ВАКС зняв арешт з облгазів Фірташа, АРМА вже звернулося до прокуратури ВАКС зняв арешт з облгазів Фірташа, АРМА вже звернулося до прокуратури
Фінансування з РФ тепер під забороною: Рада ЄС ввела обмеження для партій та організацій Фінансування з РФ тепер під забороною: Рада ЄС ввела обмеження для партій та організацій