USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10
Втрати орків: 4 0 9 0 1 0 (+770)
USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10

Мінекономіки опублікувало список авто, що підпадають під податок на розкіш

Середньоринкова вартість авто визначається Мінекономіки за методикою, затвердженою КМУ станом на 1 січня податкового (звітного) року
Mercedes-Benz S 450 d 4MATIC long автомобіль
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Мінекономіки опублікувало інформацію про затвердження переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2024 році. Перелік налічує 184 моделі авто. 

За пп. 267.2.1 ПКУ до об'єкта оподаткування належатимуть легкові авто, у яких:

  • від дати випуску минуло не більше ніж п'ять років;
  • середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня (у 2024 році – це 7100 грн х 375 = 2 662 500 гривень).

З повним переліком авто можна ознайомитися тут

Як визначається середньоринкова вартість?

Вона визначається Мінекономіки за методикою, затвердженою КМУ станом на 1 січня податкового (звітного) року.

Що таке транспортний податок?

За своїм призначенням транспортний податок є податком на майно. Таким самим як податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (квартира або гараж), та плата за землю.

Розмір сплати транспортного податку не залежить від вартості авто. Його ставка фіксована – 25 тисяч гривень на рік за кожен автомобіль, що підлягає оподаткуванню. Сплачується транспортний податок до місцевих бюджетів.

Платниками податку є як фізичні, так і юридичні особи. Хоча сплачують вони його по-різному. Юридичним особам потрібно розраховувати податок самостійно і розбивати платежі протягом усього року.

Громадянам про необхідність сплати повідомляє місцева податкова служба. Після отримання повідомлення у власників дорогих авто є два місяці на те, щоб перерахувати увесь річний платіж.

Як сплачують транспортний податок?

Транспортний податок прив’язаний до вартості автомобіля та його віку.

Оподатковують авто, що коштують понад 375 мінімальних заробітних плат.

Другий критерій, за яким визначають, чи справлятиметься податок з автомобіля, є його вік. Залежно від марки, під сплату підпадають авто не старше п'яти років.

Аби платники податків не ламали собі голови у спробах розібратися, чи мають вони платити податок, чи ні, це за них робить уряд.

Щороку Міністерство економічного розвитку публікує перелік марок та моделей автомобілів, які підлягають оподаткуванню.

Читайте також:
Через блокаду кордону в Україні подорожчає автогаз Через блокаду кордону в Україні подорожчає автогаз
Ціни в Україні за 2023 рік зросли на понад 5%: У Мінекономіки спрогнозували 2024-й Ціни в Україні за 2023 рік зросли на понад 5%: У Мінекономіки спрогнозували 2024-й
В Україні за 2023 рік кількість мільйонерів зросла на понад 2,8 тис. осіб В Україні за 2023 рік кількість мільйонерів зросла на понад 2,8 тис. осіб
Під Одесою вибухнув автомобіль із представниками Української добровольчої армії Під Одесою вибухнув автомобіль із представниками Української добровольчої армії