USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65
Втрати орків: 5 6 8 9 8 0 (+1220)
USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65

Мобілізовані засуджені можуть знову вчинити злочин, що викличе набагато більше обурення, – Малюська

Мін’юст проситиме командування ЗСУ не відпускати у відпустку тих, у кого є "великий ризик вчинення повторного злочину"
засуджені тюрма
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Мобілізовані до лав Збройних сил України засуджені після умовно-дострокового звільнення можуть знову вчинити злочин. Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська в інтерв'ю YouTube-каналу "Це Ніхто Не Буде Дивитись".

Він зазначив, що якщо ув'язнений, який вийшов умовно-достроково, щоб доєднатися до лав Збройних сил України, потім вчинить злочин, це викликатиме набагато більше обурення і медійного шуму, аніж якщо злочин вчинить звичайний військовозобов'язаний.

"Люди зараз мають певний страх, а він потім буде якимось чином доведений. Всі ми любимо говорити: "а я ж говорив". Це нас очікує. До цього треба готуватися, в тому числі комунікаційно, в тому числі показувати статистику, що відбувалося, що відбулося", – пояснив очільник Мін'юсту.

Новини за темою: Перші засуджені, які приєдналися до ЗСУ, взяли в полон росіянина

Також Малюська пояснив, яка різниця в мобілізації засуджених в Росії та Україн.

"В Росії механізм не був добровільним. Спочатку їх намагалися переконувати, обіцяти гроші. Потім це перейшло в доволі серйозний примус... Плюс – система забезпечення абсолютна інша. У нас є певні обмеження, але загалом статус дуже схожий до звичайних військовослужбовців. Участь – добровільна, є соціальне забезпечення. Ми точно не рекомендуватимемо та спілкуватимемося із ЗСУ, щоб не відпускали тих, де ми розуміємо, що є великий ризик вчинення повторного злочину. Тому це дуже вибірковий підхід, не масовий", – додав він.

Мобілізація засуджених

В’язні, які захочуть мобілізуватися, зможуть піти в армію за рішенням суду згідно з механізмом умовно-дострокового звільнення. Важливою умовою є те, що до завершення терміну їх покарання має залишатися не більше трьох років. В’язням, яким залишилося перебувати у в’язницях довше, і довічно засудженим відмовлятимуть одразу без права перегляду.

Проходитимуть вони службу у спеціальних підрозділах. Адміністративний нагляд за такими звільненими здійснюватиме командир військової частини, куди вони потрапляють.

Майже п'ять тисяч засуджених вже погодились вийти з тюрми на фронт

Заступниця міністра юстиції Олена Висоцька повідомила, що близько 4,5 тисяч засуджених погодилися із тим, що потрібно ухвалювати закон про умовно-дострокове звільнення шляхом укладання контракту на військову службу.

Загалом в Україні нараховується 27 тис. осіб, які відбувають покарання у вигляді обмеження та позбавлення волі. З них, за озвученою представником Міністерства юстиції на засіданні профільного комітету інформацією, 20 тис. засуджених можуть скористатися правом умовно-дострокового звільнення.

Читайте також:
Boeing і Boeing і "Антонов" підписали попередню угоду щодо виробництва безпілотників
Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США
Болгарія може передати Україні Болгарія може передати Україні "надлишкові" боєприпаси
На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів