USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80
Втрати орків: 5 5 6 6 5 0 (+1030)
USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80

Перші засуджені, які приєдналися до ЗСУ, взяли в полон росіянина

Частина засуджених вже проходять злагодження в українській армії
ЗСУ
ЗСУ
Джерело: Генштаб ЗСУ

Перші засуджені, які приєдналися до ЗСУ, вже встигли взяти в полон російського військового. Про це розповіла заступниця міністра юстиції Олена Висоцька в інтерв'ю hromadske.

Як зазначила посадовиця, частина ув'язнених вже проходять злагодження в українській армії.

За її словами, до армії наразі долучилися понад 600 ув'язнених, і це число зростає. Станом на 29 травня засуджених, які виявили бажання мобілізуватися, – понад 4 тисячі.

Їхні заяви мають розглядатися в суді. Перед цим ув'язнені-добровольці проходять перевірку, військово-лікарську комісію та знайомство з командирами.

Новини за темою: Потенційно в Україні можуть мобілізувати 15–20 тисяч засуджених, – Арахамія

У Мін'юсті переконані, що ініціатива доводить свою ефективність.

"Засуджені, які йдуть служити зараз, роблять це абсолютно контрольовано після перевірки, відповідно до закону. Вони будуть готуватися і виконувати важливу для нашої держави роботу. Роботи на фронті багато, не обов'язково зі зброєю. Але навіть якщо зі зброєю, у мене вже є успішний кейс: надійшла інформація, що одні з перших засуджених взяли в полон росіянина", – розповіла вона.

Де служитимуть колишні ув'язнені, визначає Міністерство оборони, додає посадовиця, утім, запевняє: українська практика не повторює російську.

Мобілізація ув'язнених

27 травня президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до лав Збройних сил України.

Документ передбачає, що в’язні, які захочуть мобілізуватися, зможуть піти в армію за рішенням суду згідно з механізмом умовно-дострокового звільнення. Важливою умовою є те, що до завершення терміну їх покарання має залишатися не більше трьох років. В’язням, яким залишилося перебувати у в’язницях довше, і довічно засудженим відмовлятимуть одразу без права перегляду.

Читайте також:
Росія заявляє, що Україна готує підрив дніпровських дамб, щоб звинуватити РФ: В українському МЗС відповіли Росія заявляє, що Україна готує підрив дніпровських дамб, щоб звинуватити РФ: В українському МЗС відповіли
Оформити статус УБД можна буде на порталі Дія Оформити статус УБД можна буде на порталі Дія
Корпус Корпус "Охматдиту", куди прилетіла російська ракета, не підлягає відновленню, його знесуть, – МОЗ
Пільги за кредитними зобов’язаннями. Як військовослужбовцю скористатися своїм правом? Пільги за кредитними зобов’язаннями. Як військовослужбовцю скористатися своїм правом?