USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 9 5 3 0 (+950)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

Майже 70% ветеранів не знають про пільги, гарантовані їм чинним законом, і не можуть скористатися ними, – т.в.о. глави Мінвету

Порхун анонсував кардинальні зміни в підході відомства до формування політики щодо ветеранів
ветеран
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Майже 70% ветеранів не знають про пільги й послуги, гарантовані їм чинним законом, і не можуть скористатися ними. Про це заявив т.в.о. міністра у справах ветеранів України, Герой України, ветеран Олександр Порхун.

"Я знаю про погану комунікацію, про жахливий Facebook, Instagram тощо. Треба час. Дайте час", – заявив він, зауваживши, що цю ситуацію виправлятимуть інформаційними кампаніями.

Водночас анонсував головне – кардинальні зміни в підході відомства до формування політики щодо ветеранів. 

Зміни у ветеранській політиці

Спочатку Порхун пропонує відмовитися від радянського підходу про "пільги" й "послуги", замінивши їх соціалізацією та інструментами розвитку.

"Моя позиція – я проти пільг. Зараз міністерство хоче закласти зовсім інше поняття. Ми хочемо надати ветеранам інструменти розвитку: це може бути багато чого, починаючи зі здобуття освіти або перекваліфікації. Тому що, спілкуючись з ветеранами, зі своїми друзями.., вони змінюються на війні... Він може піти музикантом, а коли повертається, більше не хоче бути музикантом, а, приміром, уже – програмістом", – сказав посадовець.

Зняти соціальну несправедливість

За словами Героя України, навіть за нинішнього переліку пільг ветеран у Києві може скористатися метро, тролейбусом, трамваєм, маршруткою, тоді як ветеран у селі не має доступу до жодного виду транспорту. Слід змінювати й менталітет і суспільства, і самих ветеранів.

"Коли я у 2020 році порушував питання скасування виплат до 5 травня у розмірі 1 тис. 300 гривень, мені казали: "Ти що! Як же так! Ми ж воювали!". Ви за 1 тис. 300 гривень воювали? Або коли приходить ветеран і каже: "Держава повинна". Це теж неправильно. Ми розуміємо це. Треба міняти підходи. Треба міняти наш менталітет. Менталітет ветеранів", – переконаний Порхун.

Не разові виплати, а ґрунтовний підхід до підтримки ветерана

"Щось можна монетизувати. А треба зробити постійну психологічну підтримку, реабілітацію, надати можливості здобувати вищу освіту, перекваліфікуватися. І не просто здобувати освіту, а з подальшим працевлаштуванням. Треба підтримувати ветеранське підприємництво, тому що це робочі місця. Це принцип "рівний рівному", – вважає глава відомства.

"Ветеран не повинен бути довічним"

"Він може бути в душі ветераном, але в суспільстві повинен у першу чергу бути соціалізованою людиною. А ми як держава мусимо допомогти йому в цьому", – резюмував виконувач обов’язків міністра.

Додамо

Напередодні Міністерство ветеранів провело зустріч щодо обговорення деяких положень проєкту Закону України "Про основні засади ветеранської політики в Україні". Зокрема, уточнювали розподіл пільг та соціальних гарантій між ветеранами радянського періоду та сучасності.

Мінветеранів представило бачення ключових засад нового закону "Про основні засади ветеранської політики в Україні", який напрацьовують зараз.

"Говорили про необхідність розділити законодавче регулювання системи наявних пільг і гарантій соціального захисту для ветеранів радянського періоду та створити систему доступних послуг й переваг для сучасних ветеранів та тих, хто і надалі боронитиме незалежність та територіальну цілісність нашої країни", – йдеться у повідомленні.

Читайте також:
Пентагон планує відправити в Україну додаткових радників для контролю логістики та озброєння, - Politico Пентагон планує відправити в Україну додаткових радників для контролю логістики та озброєння, - Politico
РФ може активізувати ракетні удари по Україні найближчими тижнями, - ISW РФ може активізувати ракетні удари по Україні найближчими тижнями, - ISW
Палата представників США проголосувала за законопроєкт про використання для України заморожених активів РФ Палата представників США проголосувала за законопроєкт про використання для України заморожених активів РФ
Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт про військову допомогу Україні Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт про військову допомогу Україні