USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65
Втрати орків: 5 7 0 1 2 0 (+1140)
USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65

Латвія передала Україні енергообладнання для відновлення енергосистеми після атак РФ

Серед іншого в пакеті допомоги є високовольтний трансформатор
трансформатор від Латвії
Трансформатор
Джерело: Delfi

Латвія передала Україні пакет енергетичного обладнання для відновлення об'єктів енергосистеми, які ушкоджені після атак Росії. Енергообладнання надали від латвійської державної енергетичної компанії Latvenergo, повідомляє Delfi.

З постачанням вантажу частково допомогла латвійська Державна пожежно-рятувальна служба. А транспортні витрати покрив Європейський Союз.

У пакеті допомоги є:

  • високовольтний трансформатор ТС-250000/330 (потужність складає 250 МВА, раніше працював на Ризькій ГЕС);
  • компресор стисненого повітря GR110;
  • 60 тонн трансформаторного мастила.

"З постачанням обладнання жителям України надана допомога на побутовому рівні, а також для водопостачання та теплопостачання лікарень, шкіл та інших об'єктів. Давайте будемо єдиними, поки Україна не переможе", – зауважив директор Latvenergo Арніс Кургс.

Новини за темою: Україна внаслідок обстрілів РФ за місяць втратила 7 ГВт енергогенерації – це гігантський обсяг, – Галущенко

Недавні атаки на українську енергосистему

Ворог не припиняє цілити по українській енергетичній інфраструктурі.

Зокрема, під час нещодавніх атак у ніч на 27 квітня були уражені об’єкти в Дніпропетровській, Івано-Франківській та Львівській областях. Унаслідок нічної атаки постраждало чотири теплоелектростанції ДТЕК. 

Натомість до наступного опалювального сезону Україна зможе відновити лише 30–40% пошкодженої енергетичної інфраструктури. І перша причина – наявність обладнання, розповідав в ефірі UWN голова Київського офісу Секретаріату Енергетичного співтовариства, міністр енергетики та захисту довкілля України (2019–2020) Олексій Оржель.

Посадовець пояснював: вся річ у тому, що це обладнання, яке було побудовано в радянські часи, унікальне і його треба зробити, виробити знову. 

Також раніше міністр енергетики Галущенко казав, що атаки росіян тепер краще сплановані, ніж атаки в попередні два роки. Обстріли виводять з ладу генеруючі об’єкти та обмежують постачання електроенергії.

Міністр зауважував, що Україна шукає необхідне енергетичне обладнання по всьому світу – і зокрема в сусідніх країнах – для заміни свого пошкодженого обладнання. Але це полювання може бути марним, якщо країна не матиме достатньо протиповітряної оборони, акцентував Галущенко.

Читайте також:
Російські загарбники просунулися поблизу Сіверська, Авдіївки та Донецька Російські загарбники просунулися поблизу Сіверська, Авдіївки та Донецька
Boeing і Boeing і "Антонов" підписали попередню угоду щодо виробництва безпілотників
Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України Мінфіну та Держдепу США
Болгарія може передати Україні Болгарія може передати Україні "надлишкові" боєприпаси