USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85

Кожен із понад 600 опитаних полонених зазнавав тортур у Росії, – ООН

Зокрема окупанти, за словами полонених, били їх і били струмом
полон
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Моніторингова місія Організації Об'єднаних Націй з прав людини опитала українських полонених після їхнього приїзду на батьківщину. Усі опитані заявили, що зазнавали тортур і жорстокого поводження з боку окупантів. Про це йдеться в матеріалі представництва ООН в Україні.

Повідомляється, що з лютого 2022 року було опитано понад 600 звільнених з ув'язнення українських цивільних осіб і військовополонених, включно з військовополоненими, які були звільнені з російського полону під час обміну 31 травня.

Як і в попередніх висновках, кожен опитаний під час цього нещодавнього обміну розповів про тортури – від жорстокого побиття і тривалого перебування в стресових положеннях тіла до ударів електричним струмом по статевих органах і цькування собаками. Також тортури застосовувалися до цілих груп полонених, повідомляють в Організації Об'єднаних Націй.

"Наприклад, під час так званого "приймання" в установу, розташовану на території Російської Федерації, військовополонені мали проходити між рядами охоронців, які били їх поліцейськими кийками або електрошокерами. Виснажливі фізичні вправи і приниження, наприклад примус військовополонених вивчати і співати російські патріотичні пісні, також були частиною щоденного розкладу", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Росія утримує у полоні понад 10 тис. цивільних, а від тортур постраждали 5,6 тис. українців, – генпрокурор

За словами полонених, вони відчували постійний голод у полоні та були позбавлені належної медичної допомоги протягом тривалого періоду.

"У поєднанні з поганими гігієнічними умовами це часто призводило до значної втрати маси тіла полонених і шкірних захворювань; деякі військовополонені втратили кілька зубів. Ці свідчення узгоджувалися з власними спостереженнями ММПЛУ – фізичний стан опитаних відповідав їхнім показанням", – додали в моніторинговій місії.

Раніше генпрокурор Андрій Костін повідомляв, що фізичним і моральним тортурам піддаються 90% військовополонених.  

Варто зазначити, що окупанти не тільки катують українців, а також застосовують страти військових, які здаються в полон. Так, від початку повномасштабного вторгнення окупанти стратили щонайменше 61 українського військовополоненого.

Читайте також:
Болгарія може передати Україні Болгарія може передати Україні "надлишкові" боєприпаси
На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів
В окупантів може з’явитись ще один тип дрона-камікадзе В окупантів може з’явитись ще один тип дрона-камікадзе
Волонтер Владіміров під час війни збагатився кількома автомобілями преміум-класу та їздить на відпочинок за кордон, – розслідування Волонтер Владіміров під час війни збагатився кількома автомобілями преміум-класу та їздить на відпочинок за кордон, – розслідування