USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00
Втрати орків: 5 0 2 3 4 0 (+1150)
USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00

Кожен другий фінансовий застосунок в Україні – російський, – дослідження

За час війни українці сплатили за користування ними 250 тис. доларів
хакери

Ілюстративне фото

Джерело: Reuters

Кожен другий фінансовий застосунок, якими користуються українці, є російським. Про це заявив співзасновник Netpeak Group Артем Бородатюк.

Він зазначив, що загалом нараховано 16 популярних в Україні облікових застосунків, які мають російських розробників. З 1 березня 2022 року по 31 липня 2023 року українці завантажили ці застосунки 700 тисяч разів та сплатили за користування ними 250 тис. доларів.

Чим загрожує використання російських фінансових застосунків

На думку Бородатюка, їх кілька.

1. Фінансова допомога ворогу. Команди розробників сплачують податки, на які будуються ракети, що летять в наші домівки. Це найпростіше.

2. Потенційна шкода нашим захисникам. Застосунки отримують доступ до ваших індивідуальних даних та за законом 152-ФЗ "Про персональні дані" можуть передавати їх ФСБ. Тобто всі ваші історії донатів на ЗСУ: кому, як, скільки – можуть потрапити безпосередньо до ворога.

Новини за темою: Російські хакери намагались зламати планшети ЗСУ для викрадення важливої інформації з поля бою, – CNN

3. Загроза життю. Щонайменше п’ять популярних серед українців російських фінансових додатків запитують доступ до геолокації.

4. Загроза банківським рахункам. В деяких випадках користувачі взагалі надають повний доступ до свого банківського рахунку (тобто не тільки на читання, але й на проведення транзакцій). Наприклад, Zenmoney бере в українців логін та пароль до Приват24.

Російські застосунки
Джерело: відкриті джерела

Він наголосив, що в Україні є альтернативні застосунки, які нічим не гірші від російських.

Читайте також:
Україна, схоже, готується до дальніх ракетних ударів по Росії, – Defense Express Україна, схоже, готується до дальніх ракетних ударів по Росії, – Defense Express
У Росії хочуть виключити У Росії хочуть виключити "Талібан" зі списку заборонених організацій
Польща обмежує пересування російських дипломатів по країні Польща обмежує пересування російських дипломатів по країні
Російські авіабомби з УПМК, які падають на Харків, на 71% складаються з американських і китайських елементів Російські авіабомби з УПМК, які падають на Харків, на 71% складаються з американських і китайських елементів